En İyi FPS Oyunları Listesi

En İyi FPS Oyunları Listesi

alextugani
22-06-2021 - Oyun - Listeler

En iyi FPS oyunları pc oyunu sevenlerin hayatında en az bir kere oynamış olduğu efsane oyunlardır. Birçoğunun üzerinden yıllar geçmiş olsa da hala yeni çıkmış gibi keyifle oynanmaktadır. Ne oynasam diye düşüncelere dalıyorsanız en iyi FPS oyunları listesine göz atarak aradığınız oyunu bulabilirsiniz.

En İyi FPS Oyunları Listesi

Dünyanın dört bir yanından oyuncuların heyecanla oynadığı bazı oyunlar vardır. Birinci şahıs nişancı oyunları daima tüm pc oyunları arasında en popüler olanladır. Eğer nişan yeteneğinize güveniyorsanız yeteneğinizi kullanarak düşmanları alt edebilirsiniz. Yeteneğinizi tabi ki oyunlarda sergileyeceksiniz. Herkesin zevkle oynadığı en iyi FPS oyunları şöyledir:

  • Call of Duty 4: Modern Warfare
  • Overwatch
  • Far Cry
  • Apex Legends
  • Cyberpunk 2077
  • Half-Life
  • Crysis
  • Counter Strike: Global Offensive
  • Quake

Call of Duty 4: Modern Warfare

Call of Duty serisinin tüm oyunları çıkış yaptığı anda oyun listelerini alt üst ederken Call of Duty 4: Modern Warfare adeta akıllara durgunluk vermektedir. Hem Ortadoğu hem Rusya’da yaşanılan iç savaşları konu alan oyun, oyunculara nefes kesen anlar yaşatmaktadır.

Overwatch

Birbirinden farklı benzersiz kahramanların takımlara ayrılarak savaşmasını sağlayan Overwatch, en iyi takım tabanlı FPS oyunlarından birisidir. Kurgusal bir dünyada Omric Krizi’nin etkilerini görmek istiyorsanız bu oyunu oynayabilirsiniz.

Far Cry

Cennet gibi adalarda paralı askerlerle savaşmanızı gerektiren Far Cry, sürükleyici kurgusu sayesinde saatlerce bıkmadan oynanabilen bir oyundur. Hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modu bulunmaktadır.

Apex Legends

İki veya üç kişilik takımlar birbirinden farklı efsanelerden birisini seçerek her maçta 20 takım ile karşılaşırlar. Herkes haritaya mühimmatsız bir şekilde iner ve harita üzerinden cephane toplamaya başlar.

Cyberpunk 2077

En iyi FPS oyunları içerisinde en sevilenlerden birisi olan Cyberpunk 2077, tek oyunculu bir oyundur. Paralı asker V’yi istediğiniz gibi özelleştirerek göçebe, sokak çocuğu veya şirket çalışanı olabilirsiniz.

Half-Life

Tek oyunculu ve çok oyunculu olmak üzere iki farklı modu olan Half-Life’da tamamlamanızı bekleyen birçok görev vardır. Oyunda görev tamamlayarak ve bulmacaları çözerek ilerleyebilirsiniz.

Crysis

Nano giysiler giyen karakterlerle aksiyon dolu ormanda düşmanlarla savaşırsınız. Oyundaki düşmanları yapay zeka yönetmektedir. Yapay zeka deyip geçmeyin birçok kişi onları yenememektedir.

Counter Strike: Global Offensive

Terörist ve antiterörist iki grubun kıyasıya savaşını konu alan klasik, rekabetçi, ölüm maçı, yıkım, yoldaş gibi modlar olan aksiyon oyunudur. Oyundaki rütbe sisteminde ilerleyebilmek için maçları kazanarak puan toplanması gerekir.

Quake

Quake adlı düşmanın peşine düşerek maceradan maceraya koşmanızı saplayacak oldukça keyifli bir oyundur. Hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modu vardır. Oldukça eski bir oyun olmasına rağmen kurgusu ve oyun içi görevleri güzel olduğundan hala birçok kişi tarafından keyifle oynanmaktadır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz