En iyi Strateji Oyunları

En iyi Strateji Oyunları

Jabrayilov
28-03-2021 - Oyun - Listeler

Her oyunun kendine göre verdiği bir keyif vardır; ancak strateji oyunları bir başkadır. Oyunda atılan her adım yapılan her hamle için ayrı ayrı düşünmek ve plan yapmak gerekir. Rakibin nasıl hareket edeceğini tahmin etmeye çalışmak başlı başına bir zevktir. 

Yıllar geçse de strateji oyunlarına olan ilgi azalmıyor; aksine yeni oyunlar geliştirilip piyasaya sürülüyor. Bu yazımızda sizler için oynamaktan kendinizi alamayacağınız oyunları sizler için bir araya toparladık.

En İyi Strateji Oyunları 

Oynarken adeta beyninizin karıncalanacağı, doğru hamleler yaptığınızda gülümseyeceğiniz, yanlış hamlelerde durumu kurtarmak için endişeleneceğiniz en iyi strateji oyunları şu şekildedir: 

  • Civizilation 6 
  • Warcraft 3 
  • Age of Empires 2 
  • StarCraft 2
  • XCOM 
  • Company of Heroes 2 

Civizilation 6

Oyunda sıfırdan bir medeniyet kurma çabasına giriyorsunuz. Civizilation 6’da stratejinizi ön plana çıkaracağınız noktalar medeniyeti kurarken atacağınız diplomasi adımlarıdır. Kendi medeniyetiniz güçlü olmasını istiyorsanız doğru stratejiyi uyguladığınızdan emin olmalısınız. 

Warcraft 3

En iyi strateji oyunları listelendiğinde bu türün çağ atlamasında en etkili oyunlardan biri Warcraft 3’dir. Oyun hala uzun yıllara meydan okuyor ve kendine has kitlesini kaybetmiyor. Konu olarak kurgusal bir dünyada ilerleyerek kendinizi geliştirmenizi esas alıyor. 

Age of Empires

Age of Empires 2011 yılında piyasaya sürüldü ve şu an seri olarak farklı oyunları bulunuyor. Oyunda kaynak toplayarak kendi binalarınızı inşa etmeye başlıyorsunuz. Askerler aracılığıyla bölgenizi savunabiliyorsunuz veya başka bir bölgeye saldırıda bulunabiliyorsunuz. 

StarCraft 2

StarCraft 2 oyununda Zerg, Protos ve Terran ırkları bulunuyor. Bu ırklardan biri seçilerek yer alan görevler tamamlanmaya çalışılıyor. Tamamen stratejinin konuştuğu kıyasıya savaşlar yapılıyor. 

XCOM 2

Bu oyunda dünyayı işgal etmeye çalışan uzaylılara karşı savaşılıyor. Uzaylıların işgalini önlemek için doğru stratejik adımların atılması gerekiyor. Uzaylılarla daha iyi mücadele edebilmek için yeni askerler, askerlere yeni ekipmanlar alınabiliyor. 

Company of Hereos 2: Ardennes Assault 

Cephade bulunan Amerikan askerlerini iyi bir şekilde yönetmeniz gerekiyor. Bu oyunda komutan sizsiniz doğru kararları vermezseniz askerlerinizle birlikte yok olabilirsiniz. Yüksek grafikleriyle yüksek teknolojili savaş keyfini sonuna kadar hissedebilirsiniz. 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz