En Ucuz Oyun Bilgisayarı

En Ucuz Oyun Bilgisayarı

Jabrayilov
28-03-2021 - Oyun - Listeler

Artık her evin bir bilgisayara ihtiyacı var. Ebeveynler hem çocuklarının eğitim alabilmesi hem de oyun oynayabilmesi için en ucuz oyun bilgisayarını almak istiyor. 

Doların yükselmesiyle bu durum biraz zorlaştı ancak ortalama bir oyun bilgisayarı için markalara göre fiyat düşüşü söz konusu olabiliyor. Ya da elektronik alet indirimlerinin yüksek olduğu yılbaşı ve kara Cuma gibi özel günleri bekleyebilirsiniz. 

2020’nin En Ucuz Oyun Bilgisayarı

Oyun bilgisayarları gerek ekran kartı gerek işlemci gerek ana kartı ile yüksek performans verebilen bilgisayardır. Günlük kullanımdan farklı olarak daha üst seviye gereksinimler barındırırlar. 

Oyun bilgisayarları günümüzde genellikle Laptop olarak piyasaya sürülüyor. Ancak gerekli donanımlar tamamlandığında masaüstü bilgisayarlar daha üstün oyun keyfi verebilirler. 

Oyun Bilgisayarı Özellikleri Nasıl Olmalı?

Günümüzde ortalama bir oyun bilgisayarının sahip olması gereken özellikler aşağıdaki gibidir:

  • 8 GB RAM ve daha üstü sistem bellekleri
  • Windows 10 (64-Bit) işletim sistemi
  • Intel i5- 7.Nesil İşlemci veya daha üstü.
  • Intel işlemcisi olmayan bilgisayarlar için AMD Ryzen 5 ve daha üstün işlemciler
  • Nvidia GeForce GTX1650- Intel UHD Graphics 1650 veya daha üst ekran kartı modelleri
  • Ekran Kartı Hafızası en az 2 GB olmalı
  • 1 TB ve daha yüksek hard disk kapasitesi güncel oyunları bile rahatça depolamanıza yardımcı olacaktır.

Bu özelliklere sahip bilgisayarlar sizlerin dilediği oyunların donanımlarını karşılayabilecek sistemlerdir. Fiyatların yükselmesiyle aileler çocukları için en ucuz oyun bilgisayarını almak için çabalıyorlar. Bu yüzden oynamak istediğiniz oyunlara ve bu oyunların sistem gereksinimlerine dikkat etmelisiniz.

En Ucuz Oyun Bilgisayarı Nasıl Seçilir?

Öncellikle hangi oyunu/oyunları oynamak istediğinizi seçmelisiniz. Seçtiğiniz oyunun özelliklerinde bilgisayarınızın hangi donanım sistemlerine ihtiyacınızın olduğunu kontrol etmeli ve bilgisayarınızın özelliklerini ona göre seçmelisiniz. 

Her ne kadar en ucuz oyun bilgisayarını almak isteseniz de belli standartlardan ayrılmamalısınız. Ucuz ama kaliteli bir bilgisayarda tercih edebilirsiniz.

Bilgisayar markalarının kendilerine göre bazı avantaj ve dezavantajları vardır. Mesela HP bilgisayarlar çabuk ısındığı için ekstra bir fana ihtiyaç duyabilirsiniz ancak HP ürünleri genellikle ortalamanın altında fiyata sahiptir.  

Buna benzer şekilde her markanın kendi içerisinde avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Sizler için en ucuz oyun bilgisayarı modellerinden bazılarını sıraladık;

  • MSI CX62 6QD-234XTR Notebook
  • HP Pavilion Gaming 8BP77EA Laptop
  • Asus X571GD- AL143T
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz