Evcil Hayvan Sigortası Nedir? Nasıl Yapılır?

Evcil Hayvan Sigortası Nedir? Nasıl Yapılır?

Evcil hayvan sigortası, hayvan sahiplerinin beklenmedik anlarda ortaya çıkan veteriner masraflarına karşı koruma sağlamak amacıyla yaptırılan sigortadır. Bazı sigorta şirketleri, sigorta kapsamını genişleterek hayvan kaybı, rutin temizliği veya vefatı ile ilgili de hizmetler vermektedir. Özellikle beklenmeye hastalıklar ve kazalarda hayvan dostlarımızın en iyi şekilde sağlık hizmeti alabilmesi için evcil hayvan sigortası yapmak çok faydalıdır. Sigorta yaptırmış olan hayvan sahipleri acil durumlarda gönül rahatlığıyla uzman desteği alabilmektedir.

Evcil Hayvan Sigortası Nasıl Yapılır?

Evcil hayvan sahibi olmak birçok sorumluluğu yanı sıra getirir. Tamamen bizlerin bakımına bağlı olan sevimli dostlarımıza en iyi şekilde bakmak görevimizdir. Hayvanın hastalanması veya yaralanması sonucunda kliniklerden sağlık hizmeti alındığında, hayvan sahipleri çok yüksek tedavi bedelleri ödenmek zorunda kalabilir. Bu bedelleri her zaman ödeyemeyecek olanlar ise hayvanını en iyi şekilde tedavi ettiremez.

Evcil hayvan sigortası ise beklenmedik anlardaki sağlık masraflarının finansal riskini azaltarak poliçe süresi boyunca anlaşmalı veterinerlerden konforlu hizmet alınmasını sağlar. Sigorta yaptırmak için Patilisigorta’dan ihtiyaca en uygun sigorta seçilip hemen firma ile iletişime geçilebilir. Poliçe imzalanıp ödeme planı oluşturulduktan sonra sigortanın hizmetlerinden faydalanılmaya başlanır.

Evcil Hayvan Sigortası Neleri Kapsar?

Sigorta planları genel olarak hayvanın karşılaşabileceği acil durumlara göre oluşturulur. Hemen hemen her sigorta belli başlı durumları kesinlikle kapsar. Böylece tedavi ve teşhisler için sigorta boyunca önemli bir teminat elde edilmiş olunur.

Evcil hayvan sigortası şunları kapsar:

  • Kaza sonucu oluşan travma ve yaralanmaları
  • Düşme sonucunda oluşan kırık ve zedelenmeleri
  • Yabancı cisimlere temas edilmesi veya yutulması sonucu oluşan sorunları
  • İlaç tedavilerini
  • Beklenmedik hastalıkları
  • Testleri

Genel olarak hayvan sigortalarının kapsamı yukarıdaki gibidir. Bunların yanı sıra her sigorta planının kendine özgü özellikleri olabilir. Örneğin, bazı sigorta firmaları yatılı hastane masrafları, alternatif terapiler, kayıp hayvan reklamı, akupunktur gibi hizmetleri de poliçelerine eklerler.

Neden Kedilere Evcil Hayvan Sigortası Yaptırmalıyız?

Bir canlıya ev sahipliği yapmak ve onun tüm bakımını üstlenmek gerçekten büyük bir sorumluluktur. Evde bakım için en çok tercih edilen hayvan türlerinden birisi kedilerdir. Kediler oldukça sevimli ve eğlenceli hayvanlar olmanın yanı sıra narindirler. Herhangi bir kaza, hastalık uzmanlar tarafından tedavi edilmezse kalıcı hasarlar bırakabilir.

Veteriner faturaları cep yakacak cinsten olduğundan bazen hayvan ebeveynleri pahalı tedavileri ettiremezler. Bu durumu yaşamak istemeyen herkes sigorta yaptırmalıdır. Kedi sigortası aniden oluşan durumlarda devreye girdiği için beklenmedik masraflara karşı önleyici olur. Böylece hem bütçeniz sarsılmaz hem de sevimli kediniz en kısa sürede eski sağlığına kavuşur.

Neden Köpeklere Evcil Hayvan Sigortası Yaptırmalıyız?

Bir köpeğin yıllık rutin kontrolleri için ortalama 300 ile 600 TL arası ödeme yapılır. Bunlar beklenen ödemeler olsa da aniden ortaya çıkan hastalıklar, ameliyatlar ve kazalar binlerce liralık faturalar çıkartır. Köpek sigortası sayesinde ani durumlarda çıkan yüksek fiyatlı tedaviler sigorta tarafından karşılanır.

Sigortanın sunmuş olduğu ödeme kolaylıkları sayesinde primlerinizi düzenli olarak ödeyerek gönül rahatlığıyla köpeğinizle vakit geçirebilirsiniz. Köpeğiniz hastalandığında endişelenmeden en yakın anlaşmalı veterinere gitmeniz yeterli olacaktır.

Evcil Hayvan Sigortası Nerede Yaptırılır?

Evcil hayvan sigortası, sigorta firmasının hizmet merkezlerinde, acentelerinde, şubelerinde veya online olarak yaptırılabilir. Hangi sigortanın nerede yaptırıldığını öğrenmek için Patilisigorta’ya bakabilirsiniz. Kendinize en uygun, kapsamlı sigortayı Patilisigorta’da bulacaksınız.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz