Evcil Hayvan Sigortası Yapan Şirketler Hangileri?

Evcil Hayvan Sigortası Yapan Şirketler Hangileri?

Evcil hayvan sigortası, minik dostlarımızın sağlığını garantiye alabilmek, beklenmedik veteriner masraflarına karşı önlem almak için oldukça güvenilir bir yöntemdir. İlk evcil hayvan sigortası 1890 yılında İngiltere’de atlara yapılmıştır. O günden bugüne kadar sigorta anlayışında pek çok değişim yaşanmıştır. Günümüzde sigorta şirketleri evcil hayvan sigortasını genellikle kedi ve köpekler için yapmaktadır.

Evcil Hayvan Sigortası Şirketleri Hangi Hizmetleri Verir?

Sigorta kapsamında hasta veya yaralı hayvanın tedavisi için sigorta şirketleri tamamen veya kısmen masrafları ödeler. Sigorta firmalarının anlaşmalı oldukları veterinerler ve klinikler vardır. Sağlık hizmetleri buralar üzerinden verilir. Evcil hayvan kaybolduğunda, çalındığında veya vefat ettiğinde yine ödeme ve yardım yapılır. Tüm bunlar poliçede belirtilen süre kapsamında gerçekleşir. Sigorta süresi dolduğunda ve sigorta yenilenmediğinde hizmetler duracaktır.

Evcil Hayvan Sigortası Şirketi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm evcil hayvan sigortalarının amacı ve genel özellikleri birbirine benzese de her firmanın kendine göre sunmuş olduğu hizmetler vardır. Hizmetin çeşidine, sayısına ve niteliğine göre farklı ücretlerdeki sigorta paketleri bulunur.

Tüm ebeveyn sahipleri gibi siz de minik dostunuz için en iyisini istiyor olabilirsiniz. Bu nedenle hangi şirketi seçeceğinize karar vermekte zorlanabilirsiniz. Evcil hayvan sigortası şirketi seçerken dikkat edilmesi gerekenler şöyledir:

  • Yıllık ödemenin ne kadar olacağı
  • Poliçe karşılığında yıllık muafiyetler ve geri ödemeler
  • Veteriner masraflarının karşılanma oranı veya limiti
  • Aylık prim tutarı ve ödeme yöntemleri
  • Hangi veteriner ve sağlık kuruluşlarıyla anlaşmalı olduğu
  • Konjenital ve kalıtsal durumların kapsama içerisinde olup olmadığı
  • Yıllık sözleşme tekrarlarının nasıl yapıldığı

Şirket seçerken bilmeniz gereken bilgileri şirketin internet sitesinden, iletişim kanallarından veya şubelerinden edinebilirsiniz. Hemen şimdi Patilisigorta’dan şirket karşılaştırmalarını inceleyebilirsiniz

Evcil Hayvan Sigortası Yapan En İyi Şirket Hangisidir?

Ülkemizde evcil hayvan sigortası yapan birden çok şirket bulunuyor. Bu şirketler arasında karar vermek oldukça zorlayıcı bir süreçtir. En uygun fiyata en kaliteli hizmeti almak isteyen birçok evcil hayvan ebeveyni bu aşamada ne yapacaklarını bilememektedir.

Ülkemizde evcil hayvan sigortası yapan birden çok iyi şirket bulunuyor. Her şirketin vermiş olduğu hizmet, sunmuş olduğu anlaşma maddeleri ve aldığı ücret farklıdır. Pati Sigortası, Neşeli Patiler, Yuvam Sigortası ve Can Dostum Sigortası evcil hayvan sigortalarını inceledikten sonra kendinize en uygun sigortaya karar verebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz