Evcil Hayvan Sigortası Neleri Kapsar?

Evcil Hayvan Sigortası Neleri Kapsar?

Evcil hayvan sigortası kapsamı, sigorta sağlayıcısı şirketin sunmuş olduğu hizmetlere göre değişiklik gösterir. Temelde tüm evcil hayvan sigortaları acil durumlarda yaşanan her türlü sağlık sorununu kapsarlar. Sigortanın amacı beklenmeyen ödemelere karşı finansal güvence oluşturmak olduğu için kaza, yaralanmalar, ani hastalıklar gibi durumlar hemen hemen her sigorta sağlayıcısı firmanın poliçesinde yer alır.

Acil Durumlar

Evcil hayvan sigortası ile acil durumlar güvence altındadır. Minik dostunuz kaza geçirdiğinde kaza sonucunda oluşan kırık, çatlak, ezik gibi ayakta tedavi ve ameliyat gibi yatarak tedavi masrafları sigorta kapsamına girer. Acil durumda görülen kaza durumu yalnızca trafik kazası değildir. Evcil hayvan sigortası trafik kazası, yüksekten düşme, yabancı cisim yutması veya batması, elektrik çarpması gibi birçok durumu kaza olarak görüp sigorta kapsamı altına alır.

Tehlikeli Durumlar

Sevimli dostunuzun başından geçen tehlikeli durumlar evcil hayvan sigortası tarafından kapsanır. Tehlikeli durumlara boğulma, ısı çarpması, donma, yanma örnek olarak verilebilir. Evcil hayvanınızın başına bu tarz tehlikeli durumlar geldiğinde hemen en yakın anlaşmalı kliniğe gidebilirsiniz.

3. Şahıslara Karşı Mesuliyet

Can dostunuz sizinle gayet uyumlu şekilde yaşarken bazen agresif tavırlar sergileyebilir. Agresifleştiği bir anda başka bir insana veya hayvana zarar verdiğinde karşı tarafta sağlık sorunları oluşabilir. Karşı tarafta oluşan sağlık sorunlarını haliyle sizin tedavi ettirmeniz gerekir. 3. şahıslara karşı olan mesuliyet birçok sigorta planında yer alır.

Kayıp İlanı ve Ödül

Evcil hayvanınız kaybolduğunda ne yapacağınızı bilmeden çaresiz bir şekilde onu bulma ümidiyle arama çalışmaları düzenleyebilirsiniz. Evcil hayvan sigortası, kayıp durumunda olan hayvanları hızlı bir şekilde bulabilmek için kayıp arama ilanını ve ödül teminatı masraflarını güvence altına alır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz