Fallout 76’da Keşfedilen Yeni Hile Tepki Çekti!

Fallout 76’da Keşfedilen Yeni Hile Tepki Çekti!

Jabrayilov
31-03-2021 - Oyun - Fallout

Fallout serisi, 1997’de çıkan ilk oyunundan itibaren oyunseverlerin gönlünde taht kurmuş ve ismini efsane oyunlar listesine yazdırmayı başarmış sayılı oyun serilerinden biri. Fallout oyunlarının yarattığı kasvetli atmosfer “ Kıyameti andıran nükleer bir savaştan sonra dünyada neler yaşanabilir” sorusuna cevap niteliğinde. Böylesine ilgi çekici bir temaya odaklanan seri, oyun camiasında hatırı sayılır bir kitleye hitap ediyor. Serinin son oyunu olan Fallout 76  da 2018 yılında piyasaya sürülmüştü. Çıktığı günden beri RPG severleri ikiye ayıran, kimi oyunseveri mest ederken kimi oyunseverde hayal kırıklığı yaratan Fallout 76 son günlerde can sıkıcı haberlerle gündeme geliyor. Oyunun açığını bulan hackerların ortaya çıkarttığı yeni hile saatlerce emek vererek elde ettiğiniz eşyaların saniyeler içerisinde çalınmasına sebep oluyor. 

Fallout 76 Hilesi Oyuncuları Şaşkına Çevirdi

fallout 76 hile

Oyuncularda hayal kırıklığı yaratan ve büyük tepkilere neden olan hile, oyunda sahip olduğunuz eşyaların, silahların, kıyafetlerin ve hatta güç zırhınızın kolayca çalınmasına neden oluyor. Bu can sıkıcı durumu daha da kötü hale getiren şey ise yapımcı firma Bethesda’nın emek hırsızlığına karşı duyarsız kalması. Saniyeler içinde kaybettiğiniz envanteriniz için herhangi bir report seçeneği bulunmadığı için bir zamanlar sahip olduğunuz eşyaları geriye getirmeniz mümkün değil. Üstelik hilenin gerçekleşmesi için iki oyuncu arasında herhangi bir etkileşim olmasına da gerek yok; hackerlar hileyi uzaktan aktif ediyorlar ve istedikleri kişinin  sırt çantasını boşaltıyorlar. Uzaktan çalıştığı için eşyalarınızı kimin çaldığını öğrenmeniz mümkün değil.  Emeğe saygısı olmayan hırsız oyuncu, karakterinizin görüş açısında bulunan herhangi bir oyuncu olabilir.

Hileden Kurtulmanın Bir Yolu Var Mı?

Şu an için yapımcı şirket Bethesda’dan gönül rahatlatan bir açıklama gelmedi. Oyun destek ekibinin yaptığı açıklamaya göre çalınan eşyaların geri getirilmesi mümkün değil. Oyunseverleri isyana sürükleyen bu açıklamanın ardından, Reddit forumlarında hileden korunmak için herkese açık sunuculardan uzak durulması gerektiği konuşuluyor. Eğer herkese açık sunucularda oynamaya devam edecekseniz değerli eşyalarınızı üzerinizde bulundurmak yerine depoda saklayabilirsiniz. Kimi oyuncular oyun destek ekibinin yaptığı açıklamaya rağmen Bethesda’nın bu sorunu en kısa zamanda çözeceğine inanıyor.

Henüz Fallout 76 ‘nız yoksa sizin için en ucuz olarak bulduğumuz fiyata buradan ulaşabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz