Fortnite Benzeri Oyunlar

Fortnite Benzeri Oyunlar

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Fortnite

Battle royale oyun türünde olan Fortnite, dünya çapında çok fazla kişi tarafından oynanıyor. Bazen oyuncular farklılık isteyip başka Fortnite benzeri oyunlar arayabiliyor. Aynı mantığa sahip farklı konseptteki oyunlarla eğlenceye devam ediyorlar. 

Fortnite Benzeri Oyunlar

Fortnite, yayınlandığı tarihten itibaren çok çabuk popüler olan bir oyundur. Kurgusu, oynanış tarzı ile kısa sürede birçok kişinin taktirini toplamıştır. Fortnite’a benzeyen oyunlar da battle royale türünde macera dolu oyunlardır.

Bazı Fortnite benzeri oyunlar şu şekildedir:

  • Darwin Project
  • Island of Nyne: Battle Royale
  • Last Man Standing
  • Ring of Elysium
  • Dying Light: Bad Blood
  • Fallout 76 Nuclear Winter

Darwin Project

Darwin Project Balta, ok ve yayla oyuna başlayıp düşmanların işinin tek tek bitirilmesini konu alan ilgi çekici bir oyundur. Oyun soğuk bir mekanda karlar altında geçiyor. Oyuncuların yaşamda kalabilmesi için soğukla da mücadele etmesi gerekir.

Island of Nyne: Battle Royale

Sadece birinci şahıs görüş açısında oynanabilen oyun, geleceğe yönelik bir haritaya sahiptir. Güncel silahlarla harika mücadeleler verilebiliyor.

Last Man Standing

Fortnite benzeri oyunlar içerisinde yer alan Last Man Standing, popüler bir oyun olmasa da geniş silah yelpazesi ve haritalarıyla denenmeye değer bir oyundur. 100 kişi bir maça giriyor ve silahları bulup birinci olmaya çalışıyorlar.

Ring of Elysium

Sadece Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda oynanabilen Ring of Elysium, 2018 yılında çıkmıştır. Oyunda bazı sezonlar bulunuyor. Her sezon farklı bir hikayede oynanıyor. Hikayeler farklı olsa bile sezon sonlarında hikayeleri birbirine bağlayacak görevler ve durumlar gerçekleşiyor.

Dying Light: Bad Blood

Dying Light: Bad Blood’da oyuncular oyuna ilk girdiğinde zombilerle dolu bir bölgeye düşüyor. Oyuncu tabi ki zombilerin arasında tek başına kalmıyor. Kendisiyle birlikte 11 oyuncu daha bulunuyor. Amaç tüm bu oyuncular ve zombiler arasında hayatta kalan tek kişi olmaktır. Fortnite benzeri oyunlar arasından zombi temalı olan tek oyundur.

Fallout 76 Nuclear Winter

Fallout 76 Nuclear Winter, kurgu olarak savaşla yıkılmış bir ülkede geçiyor. Savaş sonunda ülkede nükleer kalıntılar kalmıştır. Oyuncular, oyun içerisindeki modlara girerek ağır silahlarla büyük bir mücadele içerisine giriyor. Bir yandan nükleer kalıntıları, diğer yandan da düşmanları temizlemeye çalışıyorlar.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz