Fortnite Kaç Kişi Oynuyor Oyuncu Sayısı Güncel

Fortnite Kaç Kişi Oynuyor Oyuncu Sayısı Güncel

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Fortnite

Epic Games tarafından 2017 yılında piyasaya sürülen popüler Battle Royale oyunu Fortnite, geçtiğimiz günlerde 350 milyon kayıtlı oyuncuya ulaştığını duyurdu.Fortnite kayıtlı oyuncu sayısı 2020 ve Fortnite anlık oyuncu sayısı 2020 istatistikleri, Fortnite’ın dünyanın en popüler oyunlarından biri olduğunu gösteriyor.

Fortnite kaç kişi oynuyor 2020 yazılı makalemizin geri kalanında istatistik verilerine göz atabilirsiniz.

2016 yılınında yayınlanan PUBG, FPS severlerin ilgisini cezbederek rüzgarı arkasına almış ve büyük bir Battle Royale akımı başlatmıştı. PUBG’den bir yıl sonra yayınlanan ve ücretsiz bir Battle Royale alternatifi olarak dikkat çeken Fortnite da bu akımdan payını almış gibi görünüyor. Fortnite 2020 güncel oyuncu sayısının 400 milyona adım adım yaklaştığı biliniyor.

Fortnite Kaç Kişi Oynuyor 2020

Fortnite Kaç Kişi Oynuyor ? 2020 Güncel

Fortnite kaç kişi oynuyor 2020 ve Fortnite anlık oyuncu sayısı 2020 istatistikleri, Fortnite’ın dünyanın en popüler oyunlarından biri olduğunu gösteriyor. Fortnite resmi Twitter adresinden yapılan açıklamada; efsanevi Battle Royale oyununun, 350 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştığı ve Nisan ayında toplam 3.2 milyar saat oynandığı duyuruldu.

Fortnite oyuncu sayısına ilişkin son açıklama 2019 yılının Mart ayında yapılmıştı. 1991 yılından beri oyun camiasının içinde yer alan ABD merkezli Epic Games’in 2019 yılındaki açıklamasına göre Fortnite’ın 250 milyon kayıtlı oyuncusu bulunuyordu.

Bir Senede 100 Milyon Yeni Oyuncu   

Mart 2019’dan, 2020 yılının Mayıs ayına kadar geçen yaklaşık bir yıl içerisinde 100 milyon yeni oyuncuya merhaba diyen Fortnite, Battle Royal ölüyor mu ve Fortnite ölüyor mu gibi soruları da cevaplamış oldu.

Bu kararlı büyümenin en büyük sebeplerinden biri; Fortnite’ın tüm platformlarda erişilebilir olması olarak gösteriliyor. PC,mobil ve konsol gibi platformlarda ücretsiz olarak oynanabilen Fortnite, piyasaya sürüldüğü ilk tarihin üstünden 3 yıl geçmesine rağmen kitlesini büyütmeye devam ediyor.

Epic Games’in Rolü Büyük

Fortnite’ın 350 milyon kayıtlı kullanıcıya ve aylık 3.2 milyar saat oynanma süresine ulaşmasında Epic Games’in rolü de oldukça büyük. Zira Epic Games oyunu sürekli güncel tutuyor ve sürekli yeni eventler düzenleyerek oyunculara farklı deneyimler sunuyor.

Epic Games, oyunun yakaladığı başarıyı ödüllendirmek ve oyuncularla bağını güçlendirmek adına Mayıs ayında dünyaca ünlü DJ’ler eşliğinde sanal bir parti düzenlemişti. Çılgın Parti ismiyle duyurulan bu partide oyuncular karakterleriyle çeşitli etkinliklere dahil olup dans etmenin ve eğlenmenin keyfini çıkartmıştı.

  • Fortnite Mobile Destekleyen Cihazlar
  • Fortnite Sistem Gereksinimleri
  • Fortnite Event Saati Kaçta?
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz