Fortnite Ne Zaman Çıktı?

Fortnite Ne Zaman Çıktı?

Jabrayilov
28-03-2021 - Oyun - Fortnite

Fortnite; görevleri yerine getirme ve hayatta kalma oyunudur. 4 kişiye kadar takımlar halinde oynanabilen oyun tek oyunculu olarak da oynanabilmektedir. 

Birçok kişinin düşündüğünün aksine Fortnite, battle-royale oyunu değildir. İlk çıkışı, görevleri yerine getirme üzerine olan online bir oyun olarak olmuştur.

Fortnite Ne Zaman Çıktı?

Unreal Engine 4 motoruna sahip oyun, Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilmiştir. Epic Games tarafından 21 Temmuz 2017 tarihinde PC, PS4 ve Xbox için satışa başlamıştır. 

Gelişmesiyle ve eklenen modlarıyla birlikte oldukça popüler olan oyun, çok sayıda oyuncuya sahiptir. Bu efsanevi oyun, SuperData verilerine göre 2018 yılının en çok kazanan oyunu olmuştur. 2018 yılında 2.4 milyar dolar kazanç sağlamıştır.

Fortnite Oyun Modları

Fortnite, bu denli popüler olmasını oyun modlarına borçludur. Sevilen modları sayesinde büyük bir çıkış yakalamıştır. Oyunun modları ise;

  • Save the World
  • Battle-Royale (Hayatta Kalma)
  • Kreatif

olarak listelenir. Oyunun asıl çıkışı ise Hayatta Kalma modu ile olmuştur. Hayatta Kalma modu 2018’de çıkmış ve kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmuştur. Oyunun battle-royale olarak algılanmasının sebebi de bu mod olmuştur.

Modlar ile popülerleşen oyun, başka platformlara da taşınmaya başlamıştır. Günümüzde; Android ve iOS işletim sistemleriyle de uyumludur.

Oyunu böylesine popüler hale getiren modlar, bazı ülkelerde ise yasaklanmasına neden olmuştur. Çin’de Online Etik İnceleme Kurulu tarafından yapılan inceleme ve değerlendirme sonucu; şiddet içerdiği için gençleri olumsuz etkilediğine karar verilmiştir. Bu karar ile oyun, Çin’de yasaklanmıştır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz