Fortnite Sistem Gereksinimleri

Fortnite Sistem Gereksinimleri

Jabrayilov

25 Temmuz 2017 tarihinde Epic Games ve Darren Sugg tarafından yayınlanan Fortnite oyununun geliştiricisi konumunda Epic Games bulunmaktadır. Fortnite sistem gereksinimleri konusunda da yüksek miktarda bir isteği bulunmamaktadır.

Fortnite Sistem Gereksinimleri

Bir görev yapma oyunu olarak adlandırılabilen Fortnite, 4 kişiye kadar eşli oynama imkanı sunmaktadır. Tüm platformlarda çıkan Fortnite sistem gereksinimleri bakımından Microsoft Windows kullanıcıları için oynaması eğlenceli ve rahat olduğu söylenmelidir. Fortnite, Microsoft Windows dışında MacOS, Playstation 4, XBOX One, iOS ve Android cihazlarda oynanabilme özelliği taşımaktadır.

Fortnite Oyunu İçeriği

Yayınlandığı günden beri oyuncu sayısı bakımından dikkate değer bir düzey yakalayan Fortnite, içerik bakımından üç adet oyun modu içermektedir. Bunlar; Save the World, Fortnite Battle Royal ve Kreatif’tir.

Oyunun çıktığı tarih Temmuz 2017 tarihinden 2 ay sonra Eylül 2017 tarihinde çıkan Fortnite Battle Royal modu, Oyunun popülerliğini dünya çapında arttırmış ve 125 milyonluk bir oyuncu sayısına ulaşmıştır. Bu büyük başarının sonucu olarak oyuncular tabi ki Fortnite sistem gereksinimleri sorusunun cevabını aramaya koyulmuşlardır.

Fortnite Nasıl Oynanır?

Fortnite oyunu, tek oyuncu olarak ya da dört kişiye kadar çıkabilen bir grupla oynanmaktadır. Oyunun temel amacı haritalardaki çeşitli kaynaklara ulaşmak ve sizden istenen görevi yerine getirmektir. Bu görevi yerine getirirken çevreden gelen düşmanlarla savaşmak ve hayatta kalmak gerekmektedir.

Ciddi anlamda yüksek olmayan Fortnite sistem gereksinimleri dolayısıyla ve ücretsiz olması itibariyle geçen yıllar içinde çok fazla oyuncu tarafından tercih edilir hale gelmiştir. Fortnite oyununu Epic Games’in internet sitesinden kolaylıkla indirebilir ve oyunu yükleyerek oynayabilirsiniz. Oyunun sistem gereksinimleri ise şu şekildedir;

Minimum sistem gereksinimleri

  • İşletim sistemi olarak: Windows 7/8/10 64-bit veya Mac OSX Sierra
  • İşlemci olarak: i2 2.4 GHz
  • Bellek olarak: 4 GB RAM
  • Ekran kartı olarak: Intel HD 4000.

Önerilen sistem gereksinimleri

 

  • İşletim sistemi olarak: Windows 7/8/10 64-bit veya Mac OSX Sierra
  • İşlemci olarak: i5 2.8 GHz
  • Bellek olarak: 8 GB RAM
  • Ekran kartı olarak: Nvidia GTX 660 veya AMD Readon HD 7870 eş değeri DX11 GPU
  • Video Belleği olarak 2 GB VRAM.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz