Fortnite Yeni Sezon Ne Zaman? 3.Sezon Çıkış Tarihi

Fortnite Yeni Sezon Ne Zaman? 3.Sezon Çıkış Tarihi

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Fortnite

Battle Royal tutkunları Fortnite yeni sezon ne zaman ve Fortnite 3. sezon ne zaman gibi soruların cevabını merak ediyor. Fortnite 3. sezon hakkında beklenen açıklama oyunun geliştirici ve yayıncısı Epic Games’ten geldi… İşte detaylar…

Microsoft Windows, Mac OS, PlayStation 4, Xbox One,  Nintendo Switch, Android ve iOS platformlarında ücretsiz bir şekilde indirip oynanabilen Fortnite, Unreal Engine 4 oyun motoruyla geliştirilmiş ve 2017 yılında piyasaya sürülmüştü.

Piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren oyunseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Fortnite, geçtiğimiz 3 yıl içerisinde pek çok ödüle layık görülmüştü. Peki 2. bölüm 2. sezonu tamamlayan Fortnite yeni sezon ne zaman? Fortnite 2. bölüm 3. sezon tarihi resmi ağızdan açıklandı!

Fortnite Yeni Sezon Ertelendi Mi?  

Fortnite 3. sezon için sabırsızlanan oyunseverler ilk erteleme haberi ile Nisan ayında karşı karşıya kalmıştı. Fornite Ekibi tarafından yapılan açıklama erteleme sebebi belirtilmezken 3. sezonun 4 Haziran’da çıkacağı açıklanmıştı.

Oyun dünyasıyla yakından ilgilenen kişiler bu erteleme haberinin koronavirüsle alakalı olduğu tahmininde bulunmuştu. Zira 2019 yılının son günlerinde ortaya çıkan Covid-19 birçok sektörde aksaklıklar yaşanmasına ve çeşitli erteleme haberlerine sebep olmuştu.

İlk erteleme haberinin üzerinden yaklaşık 1 ay geçmişken yeni bir erteleme haberi daha duyuruldu. Epic Games’in resmi sitesinden yayınlanan duyuruda ilk erteleme hakkında herhangi bir ayrıntıya yer verilmezken, ikinci ertelemenin sebebi açıkça belirtildi.

Fortnite Yeni Sezon Ne Zaman?

Fortnite Yeni Sezon Ne Zaman? 3.Sezon Çıkış Tarihi

Fornite yeni sezon ne zaman sorusunun cevabını detaylı bir açıklamayla veren Epic Games, 17 Haziran Çarşamba gününü işaret etti. Eğer yeni bir erteleme haberi gelmezse Fortnite 3. sezon 17 Haziran Çarşamba günü oyunseverlerin beğenisine sunulacak.

Açıklama metninde erteleme sebebi olarak Amerika’da yaşanan ve tüm dünyanın gündemine oturan ırkçı şiddet gösterildi. Amerika’nın toplu protestolara ve büyük çaplı eylemlere tanık olduğu bu günlerde geliştirici ekibin kendi hayatları ve aileleriyle ilgilenmeleri için zamana ihtiyaç duyduklarını belirten Epic Games, üst üste gelen erteleme haberleri için tüm oyun camiasının sabır ve anlayışına sığındıklarını ifade etti.

Böylelikle Fortnite yeni sezon ne zaman sorusu 17 Haziran Çarşamba olarak cevap bulmuş oldu. 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz