Geri Sayımda Sona Doğru: Final Fantasy 7 Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Geri Sayımda Sona Doğru: Final Fantasy 7 Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Jabrayilov
31-03-2021 - Oyun - Final Fantasy

Japonya’nın en prestijli oyun dergilerinden biri olan Famitsu’nun her yıl düzenlediği ve artık bir gelenek haline dönüşen yılın en çok beklenen oyunu anketi tamamlandı. Oylamada açık ara farkla birinci sırayı alan Final Fantasy 7 Remake, sadece Japon oyun camiasında değil dünyanın dört bir yanında büyük bir heyecanla bekleniyor. Peki, orijinali 1997 yılında yayınlanan ve oyunseverler için bir tutku haline dönüşen Final Fantasy 7’nin remake versiyonu hakkında neler biliyoruz? İşte karşınızda tüm detaylarıyla Final Fantasy 7 remake dosyası…

Önce Sanat: Final Fantasy 7 Remake Oyun Müzikleri Efsane Oyun Müzisyenine Emanet

Playstation döneminin ve 2000’li yılların en iyi rol yapma oyunları arasında gösterilen Final Fantasy 7, remake projesiyle oyunseverleri çılgına çevirdi. Oyunu baştan sona değiştirerek yeni mekanikler ekleyen yapımcı firma Square Enix, oyunun sanat yönetiminde de en kaliteli isimlerle çalışmaya devam ediyor. Firma, remake versiyonun müzikleri için ünü Japonya sınırlarını aşarak tüm dünyaya ulaşan Nobou Uematsu ile anlaştı.

final fantasy 7 hakkında bilmeniz gerekenler

Final Fantasy 7 Remake’ten RPG Tabanlı Klasik Mod Müjdesi

Oyunun yapımcıları, remake versiyonun Final Fantasy XV gibi aksiyon odaklı ve macera dolu bir proje olduğunu açıklamıştı. Ancak dünyanın en büyük oyun fuarlarından biri olan Tokyo Game Show sırasında yayınlanan oynanış videosunda nostalji yapmak isteyen oyuncular için Klasik Mod seçeneğini de tanıtıldı. Klasik Mod seçeneği sayesinde, 1997 yılında çıkmış olan orijinal oyunun RPG felsefesine sadık olarak, sıra tabanlı oyun deneyimini geliştirilmiş grafikler eşliğinde yaşamak mümkün olacak.

Final Fantasy VII Yalnızca PlayStation Platformunda Bulunacak

Final Fantasy VII gameplay videoları mükemmel görüntü kalitesi ve aksiyon dolu atmosferiyle oyunseverlerin sabrını sınarken kulislerden can sıkıcı bilgiler geliyor. Xbox’ın satış ve market yetkililerinden olan Maxi Graff, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Final Fantasy VII Remake versiyonunun Xbox One platformuna gelmeyeceğini doğruladı. Oyunun sadece PlayStation için geliştirilmekte olduğu ve muhtemelen PC platformuna da gelmeyeceği konuşuluyor. 3 Mart 2020 tarihinde raflarda yerini alacak olan oyun, PlayStation 5’e de uyumlu olacak.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz