GTA 5 Alt Yazı Açma Nasıl Yapılır?

GTA 5 Alt Yazı Açma Nasıl Yapılır?

Jabrayilov
26-03-2021 - Oyun - GTA

Sevilen suç ve macera oyunu GTA 5, oyun içerisinde alt yazı özelliği bulundurmaktadır. GTA 5 alt yazı açma nasıl yapılır bu yazımızda size açıklamaya çalışacağız. Alt yazının nasıl açıldığını öğrendikten sonra oyun içerisinde yapılan sesli açıklamaları direkt olarak okuyabileceksiniz.

GTA 5’te yer alan alt yazı özelliği kulaklık, hoparlör kullanma imkanı bulunmayan veya işitme engelli olan oyuncular için kurtarıcı niteliktedir. Alt yazı özelliği sayesinde hiç kimse oyunda olup bitenlerden geri kalmaz.

GTA 5 Alt Yazı Açma

GTA 5 oyununa giriş yaptığınızda alt yazı otomatik olarak açılmaz. Alt yazıyı sizin açmanız gerekir. GTA 5’te yer alan alt yazılar hakkında bilmeniz gereken bir diğer nokta ise Türkçe alt yazı desteği olmamasıdır. Oyunda Türkçe ara yüz desteği olmadığı gibi maalesef alt yazı desteği de yoktur.

GTA 5 alt yazı açma şu şekilde yapılır:

 

  • Oyun içerinde “settings”e girin.
  • “Settings” içerisinde yer alan “Display” kısmına ilerleyin.
  • “Display”e tıkladığınızda açılan seçeneklerden “Subtitles”ı “on” olarak değiştirin. 

Alt yazıları açmak işte bu kadar kolaydır. Artık sesi açamasanız bile oyunu rahatlıkla takip edebilirsiniz. Türkçe dil desteği olmadığı için alt yazınız varsayılan oyun dili olan İngilizce olarak çıkacaktır. Eğer siz oyunun dilini değiştirirseniz altyazı değiştirdiğiniz dilde olur.

Alt yazıları Türkçeleştirmek için çeşitli yamalar bulunuyor. Eğer İngilizce olarak oynayamıyorsanız siz de uygun bir yamayı kullanabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz