GTA 5 Karakterler – GTA V Tüm karakterler

GTA 5 Karakterler – GTA V Tüm karakterler

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - GTA

GTA 5 karakterler olarak anılmasının sebebi bundan önceki oyunlarında çoklu karakter yönetimi olmamasıydı.Oyuncular GTA 5 karakterleri hakkında bilgi almak için nette araştırmalar yapıyorlar, sizlere başlangıçtan sona anlatabildiğimiz kadarını anlatacağız.

Çıktığı 17 Eylül 2013 tarihinden beri sürekli gelen güncellemeler ve online bölümünün aktif oynanması sayesinde aradan 7 yıl geçmesine rağmen GTA, en çok oyuncusu olan sıralamalarda ilk 10 da yer almaktadır. Rockstar Games tarafından yapılan oyununu en önemli özelliklerinden biri olan online seçeneği sayesinde firma düzenli bir gelir elde ederken bir yandan online bölüme çıkardığı birçok online içeriği ile çeşitliliği ve yeniliği devam ettirmiştir. Öyle ki PS5 sunumunda ilk sıralarda yerini alan GTA 5 tanıtımı ile yeni jenerasyon konsollarda da oynanabileceği müjdesi verilmiştir.

GTA 5 Karakterler – GTA V Tüm Karakterler

GTA 5, PS3, PS4 ve PS5 ile 3 jenerasyona da çıkmış bir oyun olarak anılmaktadır. Hikâye olarak bakıldığında ortalama olarak 25-30 saat içerisinde bitirilebilen GTA 5 karakterler oyun dünyasına önemli karakterler, hikayeler de kazandırmıştır. Genel yapı itibari ile konusu gereği birçok soygun görevi bulunan oyunda, farklı 3 karakterin kendilerine has hikâyeleri, problemleri ve yetenekleri vardır. Karakterlerden bahsedecek olursak;

Michael

GTA 5 Karakterler michael

Amerikalı klasik bir aile babası olan Michael, yıllarca soygunlara karışmış, yasadışı yollar ile hayatını kurmaya çalışmıştır. En son işlerinde yakalandıktan sonra tanık koruma programı ile birlikte farklı bir soyadına ve hayata kavuşan Michael, ailesi ile olan sorunları ve orta yaş krizi ile baş etmektedir. 2 çocuğu ile çok iyi geçinemeyen Michael, yanlış bir eve yaptığı yıkım operasyonundan sonra yanlış kişilere borçlanır. Bununla birlikte eski günlerine geri dönmek zorunda kalan Michael ses getiren bir soyguna karışır. Bu soygun sonucunda eski bir dostu ansızın kapısını çalacaktır.

Trevor

GTA 5 Karakterler trevor

Karanlık işlere bulaşan Trevor, uyuşturucu kaçakçısı ve aynı zamanda üreticisi olarak uzak bir kasabada çalışmaktadır. Kurduğu şirket paravan şirket sayesinde silah kaçakçılığı, uyuşturucu üretimi ve satışı yapan Trevor, Michael ile gençken tanışır ve ikili çok yakın arkadaş olurlar. Bir dönem pilotlukta yapmış olan Trevor, agresif davranışları nedeniyle pilotluktan atılmıştır. Michael ile yaptıkları son soygun işinde en yakın dostunun öldüğünü düşünen trevor, haberlerde Michael’ın dahil olduğu soygununu görür, olaylara şahit olan bir görevlinin soyguncuları tanımlarken kurduğu bir cümle ona oldukça tanıdık gelir ve büyük şehre doğru, eski dostunu bulma umuduyla yola çıkar.

Franklin

GTA 5 Karakterler fraklin

Los Santos’un Güneyinde yaşamakta olan Franklin, sokak çetelerinin, gangsterlerin arasında büyümüştür. Araba çalmak ya da çete savaşları dışında büyük işler yapmak isteyen Franklin teyzesi ile birlikte yaşamaktadır. Bir gün çalıntı arabaları sattığı galerici olan Simeon tarafından verilen bir işte, Michael’ın evine gider ve galericiye ait olan aracı gizlice kaçırır. Arka koltukta saklanan Michael ile de bu şekilde tanışır. Kendisine silah doğrultan Michael onu galericiye götürmesini söyler. Havalı bir girişten sonra Simeon’a tepki gösteren Michael Franklin’e birlikte bir bira sözü verir ve böylelikle usta soyguncu ve çırağı ilişkisi başlar.

GTA 5 karakterler olarak, 3 karakterimizle de oyuna devam edebiliyoruz, bunlar Franklin, Trevor, Micheal’dir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz