GTA 5 Uçak Tekerleği Nasıl Açılır?

GTA 5 Uçak Tekerleği Nasıl Açılır?

Jabrayilov
26-03-2021 - Oyun - GTA

GTA 5’te kara taşıtlarının yanı sıra hava taşıtlarını da kullanabilirsiniz. GTA 5 uçak tekerleği nasıl açılır bilmiyorsanız uçak kullanmak sizi zorlayacaktır. Kalkışta ve inişte tekerlere ihtiyaç duyulur, teker kontrolü sağlanmadan uçağı çalıştırmanın bir anlamı yoktur.

GTA 5’te hava taşıtı olarak hem uçak hem de helikopter bulunuyor. Oyuncular genellikle uçağı helikoptere göre daha kolay kullanıyor. Biz de bu yazımızda uçak kullanmaktan bahsedeceğiz.

GTA 5 Uçak Tekerleği Nasıl Açılır Kısa Yolu

GTA 5 uçak tekerleğini açmak sanıldığı gibi zor bir şey değildir. Bir basmanız uçağın tekerleklerini açar ve kapatır. Uçağı kullanmaya başlarken pistten kalkana kadar tekerleklere ihtiyaç duyulur.

Kalkış yaptıktan sonra havada giderken tekerlekleri kapatmalısınız. İnişe geçtiğinizde ise tekerlekleri tekrar açmalısınız. Eğer tekerlekleri açmazsanız uçağınız yere çakılacaktır. Kaza sonucu kullanılamaz hale gelebilir.

GTA 5 uçak tekerleği açmak için “g” tuşuna basmanız gerekir. Tekerleği kapatmak için yine aynı tuşa basmanız yeterli olur. Tekere ihtiyaç duyduğunuz her anda sadece “g” tuşuna basmalısınız.

GTA 5 Uçak Nasıl Kullanılır?

Tekerlekleri “g” tuşu ile açıp kapatabileceğinizden bahsettik. Şimdi de genel olarak bir uçağı kullanmak için hangi kontroller yapılır ondan bahsedelim. Uçağı kontrol etmek için yine klavyeden birkaç tuşu kullanmanız yeterlidir.

Numpad yer alan “4” ve “6” tuşları ile uçağı kendi ekseninde döndürebilirsiniz. “8” tuşuna bastığınızda uçağın burnunu yukarı kaldırmış olursunuz, “5” tuşuna bastığınızda uçağın burnu aşağı inmiş olur. “W” tuşu ile hızlanabilir “S” tuşu ile yavaşlayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz