Haberler Resident Evil 3 Efsanesi Geri Dönüyor!

Haberler Resident Evil 3 Efsanesi Geri Dönüyor!

Jabrayilov
31-03-2021 - Oyun - Resident Evil

Resident Evil serisinin yapımcısı Capcom, Resident Evil hayranlarını mutlu etmeye devam ediyor! Resident Evil 2 Remake’in yayınlanmasının üzerinden bir yıl geçmişken Resident Evil 3 Remake duyuruldu. Steam platformunda ön sipariş sürecinde bulunan Resident Evil Remake 3 oyun camiasının gündemine bomba gibi düştü. Efsane oyunun yeni versiyonu PC formatının yanında PlayStation 4 ve Xbox One için de erişilebilir olacak. Yeni sürümde bazı karakterlerin yenileneceği ve görsel anlamda büyük geliştirmeler yapılacağı biliniyor.

resident evil 3 remake

Resident Evil 3 Remake Oyunseverlere Ne Vadediyor?

Residint Evil 3 Remake, güzeller güzeli baş karakterimiz Jill Valentine’ın Rakoon şehri sokaklarında Nemesis’ten kaçarak hayatta kalma mücadelesi vermesine odaklanacak. Japonya’nın efsane oyun firması Capcom Residint Evil 3’ün yeni versiyonu üzerinde son düzenlemelerin yapıldığını açıkladı. Oyunun orijinal versiyonu 1999 yılında piyasaya sürülmüş ve dünya genelinde sayısız oyunsevere ulaşmıştı. Günümüzde bile hala hatırı sayılır bir kitleye hitap eden Resident Evil 3 Nemesis korku-bulmaca tipi oyunların öncüsü olarak kabul ediliyor. Capcom’un açıklamalarına göre, oyunun remake versiyonunda yeni oyun ve aksiyon mekanikleri bulunacak. RE 3 Remake ismiyle de anılan yeni oyun, gerek senaryosu gerek atmosferiyle oyunculara korku ve gerilim dolu dakikalar yaşatmayı amaçlıyor. 2020 yılının Nisan ayında raflardaki yerini alması planlanan remake yapım, Resident Evil 2 Remake projesine göre çok daha kapsamlı olacak.

Remake Projesi %90 Oranında Tamamlandı!

Resident Evil 3 Remake Official Trailer

Kulislerde konuşulanlara göre yeni oyunun ismi Resident Evil 3: Escape olarak düşünülüyor. Yeni versiyonun, 1999 yılında yayınlanan orijinal oyunun hikayesine sadık kalması bekleniyor. Oyunseverleri en çok sevindiren gelişme ise herhangi bir erteleme kararının gündemi meşgul etmemesi. 2020 yılında çıkması öngörülen çoğu oyun erteleme üzerine erteleme kararı alırken Japon firması Capcom bu konuda işleri sıkı tutuyor gibi görünüyor. Oyunun yeni sürümünde ana karakter Jill Valentine gibi silah tüccarı Carlos Oliveira ve polis departmanı ekibinde yer alan Brad Vickers gibi önemli karakterlerde değişiklikler göreceğiz. Jill Valentine’ın dış görünüşünü değiştiren olan Capcom, karizmatik tüccar Carlos Oliveira’yı da daha olgun davranışlar sergilemesi için yeniden tasarladı. Büyük bir heyecan ve merakla beklenen Resident Evil 3 Nemesis remake oyun camiasının gündemini uzun bir süre daha meşgul edecek gibi…

Resident Evil 3 Remake satın almak isterseniz fiyatına buradan ulaşabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz