Iphone Pubg Güncelleme Sorunu Çözüm

Iphone Pubg Güncelleme Sorunu Çözüm

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - PUBG

iPhone PUBG güncelleme sorunu, iPhone kullanıcıları ikinci kez yaşıyorlar. İlk olarak iOS 13 güncellemesiyle sorun yaşamışlar ve bu yüzden de iOS 13.1 güncellemesi erken bir tarihe alınmıştır. iOS 13 güncellemesiyle gelen 3 parmak kontrolü PUBG ve Fortnite gibi oyunların oynanmasına engel olmuştur. Apple bu konuda çok fazla şikayet almış ve iOS 13.1 güncellemesiyle sorunu çözmüştür.

İkinci kez sorun, iOS 14 güncellemesi ile yaşanmıştır. iPhone kullanıcıları güncellemeyi yaptıktan sonra PUBG oyununda ses problemi yaşamıştır. Oyuncular lobiden ses gelmediğini ve kendi seslerinin de gitmediğini söylemiştir. 

iPhone PUBG Güncelleme Sorunu

iPhone PUBG güncelleme sorunu sebebi olarak bazı kaynaklar iOS 14’ü, bazıları ise PUBG Mobile güncellemesini gösterir. Sorunun tam olarak nereden kaynaklandığı bilinmese de sorun iOS 14 güncellemesinden sonra ortaya çıkmış ve en popüler battle-royale oyunlardan biri olan PUBG Mobile’i kullanılamaz hale getirmiştir. 

Çevrim içi oynanan ve sürekli iletişim halinde olunması gereken bir oyun olan PUBG Mobile’de mikrofon ve ses problemi, kullanıcılara büyük bir sorun yaşatmıştır.

iPhone kullanıcıları bu konu hakkındaki şikayetlerini birçok mecradan iletmişlerdir. Forum siteleri, Apple destek sitesi ve şikayet siteleri, günlerce bu konu ile meşgul olmuştur. 

PUBG Mobile Ses Problemi Çözümü

iPhone PUBG güncelleme sorununun kaynağı tam olarak anlaşılamamış olsa da kullanıcılar için çözüm önerileri sunulmuştur. Bunlar:

  • Cihazın sesini yükseltmek
  • Cihazı yeniden başlatmak
  • Oyuna başlamadan önce kulaklık takmak

olarak listelenir. Bu yöntemler denendikten sonra oyun büyük ihtimalle sorunsuz çalışır. Ancak çalışmazsa; kullanıcı oyunu silip tekrar yüklemeyi denemelidir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz