Last of Us Part 2 Oyunu Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Last of Us Part 2 Oyunu Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Jabrayilov
31-03-2021 - Oyun - The Last Of Us

Hikayesiyle, karakterleriyle ve atmosferiyle rüya gibi bir deneyim sunması muhtemel olan ve oyun tarihinin en çok beklenen oyunlarından biri olan Last of Us Part 2, oyunseverler ile 2020 yılında buluşacak. Eleştirmenler, ilk olarak State of Pay etkinlikleri sırasında duyurulan oyunun, 2020 yılının en iyi oyunları arasında yer alacağından bir hayli emin. Çoğu PlayStation kullanıcısının ev sevdiği oyunlar listesinde ilk sırayı alan 2013 çıkışlı The Last of Us, 2020 yılında devam oyunuyla boy gösterecek. Kaliforniya merkezli Amerikan oyun şirketi Naughty Dog, serinin ikinci oyunu için var gücüyle çalışıyor. Eğer büyük bir aksilik olmazsa, oyunun 29 Mayıs 2020 tarihinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. 

State of Play Etkinliği Canlı Yayın Tekrarı

Gerçek Bir Sanat Eseri

the last of us part 2 çıkış tarihi fiyatı

Geçtiğimizin yılın en çok  tartışılan konularından biri de dijital oyunların sanat eseri olup olmadıkları yönündeydi. Yarı esprili yarı ciddi olarak devam eden tartışmalar 2020 yılında daha önemli hale gelebilir. Çünkü bu yıl Last of Us Part II oyununun yılı olacak! Grafikleri ve senaryosuyla ödüllü filmleri andıran ilk oyunun ardından, ikinci oyun için beklentiler de oldukça yüksek.

Naughty Dog’un, en azından ilk Last of Us oyunu için, dillere destan bir sanat yönetimi sergilediğini söylemek mümkün. Kulislerde konuşulanlara göre, The Last of Us Part 2 oyununun senaryosunu yazan ve müziklerini yapan ekipler yetkin sanatçılardan oluşuyor. Zira oyunun yazar ekibinin kaptan koltuğunda Westworld dizisinin senaristi Halley Gross oturuyor. Hikayesiyle ve sinematik özellikleriyle öne çıkan The Last of Us serisinin böylesine profesyonel sanatçılara emanet edildiğini görmek oyunseverlerin heyecanını bir üst noktaya taşıyor.

The Last of Us 2 PS 4 Platformunda Olacak

PS 4 platformunun ömrünü tamamlamasına kısa bir süre kalmışken, bu platforma çıkması beklenen özel oyunlar da gündemi meşgul etmeye başladı. PlayStation platformu için ürettiği oyunlarla adından övgüyle söz ettiren Naughty Dog, tartışmasız en başarılı projesi olan The Last Of US’ın devam oyununu oyunseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Serinin ilk oyunu büyük sempati toplamış ve çoğu gamerın günlerce PS başında sabahlamasına sebep olmuştu. İkinci oyun böylesine yüksek bir başarı çıtasını aşabilecek mi bilemiyoruz ama Last Of Us Part 2 PC platformunu kullanan oyuncuları PS almaya ikna edecek gibi görünüyor.

The Last of Us Part 2 Fiyat Belirsizliği

State of Play etkinliğinde The Last of Us Part II fiyat duyurusu gerçekleşti. The Last of Us 2 fiyatı, tercih edilen paket içeriğine göre farklılık gösterecek. Yapımcı firma, oyun tutkunlarına 4 farklı paket seçeneği sunacak. En ucuz alternatif olan Standart Edition 60 dolarlık etikete sahip olacak. Orta pahalılıktaki seçenek olan Special Edition ise 80 dolarlık fiyatıyla raflardaki yerini alacak. Standart Edition yalnızca oyunu içerirken Special Edition, oyuna ek olarak oyun için özel olarak hazırlanan 48 sayfalık kitapçık ve özel metal saklama kutusuyla birlikte gönderilecek. Oyunu satın almanın pahalı yöntemlerinden biri olan ve 170 dolarlık fiyatıyla öne çıkan Collector’s Edition; Special Edition’a ek olarak bir adet teşekkür mektubunu, Elli’nin bilekliği ve Ellie figürünü içeriyor. Oyunu satın almanın en pahalı yöntemi olan Ellie Edition ise Collector Edition’a ek olarak Ellie’nin sırt çantasına, 5’li çıkartma paketine ve oyunun orijinal müziklerini içeren bir plağa sahip. Oyun tutkunlarının ve koleksiyonerlerin en çok merak ettiği paket olan Ellie Edition’ın fiyatı ise 230 dolar. Oyunun, fiyatı Türk Lirası cinsinden açıklanan tek paketi olan Standard Edition paketinin ücreti 429 lira olarak belirlenmiş. The Last of Us 2 Türkçe dublaj seçeneğiyle birlikte çıkacak.

The Last Of Us Part 2 Konusu

The Last of Us Part 2 Türkçe Fragman

Oyun, genel hatlarıyla hayatta kalmaya çalışan Joel ile Ellie’nin hikayesine yoğunlaşacak. Serinin ikinci oyunda baba Joel’in fiziksel olarak ne kadar yer alacağı belirsizliğini koruyor olsa da en azından manevi olarak senaryoya sık sık olacağından eminiz. Oyunun tanıtım videolarında sevimli kız Ellie’nin ergenlik çağına girdiğini ve agresif bir portre çizdiğini söyleyebiliriz. Yine tanıtım videolarından edindiğimiz izlenim; gizli kalmayı kolaylaştıran mekaniklerin, zekice kurgulanmış saklanma noktalarının ve oyunun yapay zekasının saklanma aksiyonuna verdiği tepkilerin üst düzeyde olduğu. Kısacası, bu muhteşem oyunu oynarken Ellie’nin hayatta kalma mücadelesini iliklerimize kadar hissedeceğiz gibi görünüyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz