League of Legends ingilizce Nasıl Yapılır? LoL ingilizce Yapma

League of Legends ingilizce Nasıl Yapılır? LoL ingilizce Yapma

League of Legends’in dili nasıl İngilizce’ye çevriliyor? Oyuncuların son dönemde en çok araştırdığı konulardan biri LoL ingilizce yapma taktikleri şeklindeydi. 

League of Legends’i Türkiye sunucusunda oynayıp İngilizce arayüz ile kullanmak isteyen oyuncular, oyun dilinin nereden değiştirildiğini internette araştırıyor. Sizin için, lol ingilizce yapma taktiklerini sıraladık. 

LoL ingilizce yapma taktikleri

League of Legends’i İngilizce oynayıp dil bilgisini geliştirmek isteyen bireylerin en çok başvurduğu yöntemlerin başında oyun dilini Türkçe’den İngilizce’ye çevirmek geliyor.

Bazı oyuncular ise İngilizcesi’ni geliştirmekten ziyade Türkçe moddaki oyun içi seslendirmelerin, oyunun havasını bozduğuna inanıp; Türkiye sunucusunda İngilizce oynamanın yollarını arıyor.

League of Legends’i İngilizceye çevirmeniz için izlemeniz gereken tek bir yol var.

League of Legends Nasıl İngilizce Yapılır?

İngilizcesini geliştirmek isteyen oyuncuların önemli bir kısmı Türkiye sunucusunda İngilizce oyun oynamanın nasıl olduğunu araştırıyor. Aşağıdaki adımları izleyerek, oyun dilini kolaylıkla İngilizce yapabilirsiniz.

  • League of Legends’in üzerine çift tıklayıp oyunun kurulu olduğu klasöre gidin. (Dosya takibi genellikle Riot Games-League of Legends ve config şeklinde seyreder.)
  • Ardından, config başlıklı dosyayı bulup çift tıklayın. 
  • Config dosyasına girdikten sonra bu kez LeagueClientSettings dosyasına girin.
  • Buradaki not defterine de tıkladıktan sonra geri kalan kısmı manuel halledeceksiniz.

Not defterine tıkladıktan sonra istemci dilinin ayar satırını manuel olarak düzenleyeceğiniz için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde;

 

  • globals;
  • locale: tr_TR kısmını locale: en_GB şeklinde değiştirin. 
  • Region kısmında ise herhangi bir oynama yapmayın. Region sizin sunucunuzu ifade ettiği için bu kısmı da değiştirirseniz oyun sunucunuzu kaybedersiniz.
  • Locale kısmını en_GB şeklinde değiştirdikten sonra değişiklikleri kaydedip oyun dosyalarını kapatın.

Oyuna tekrar girdiğiniz zaman, oyun dilinin Türkçe’den İngilizce’ye çevrildiğini anlayacaksınız. İyi oyunlar!

 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz