Legends of Runeterra nasıl oynanır, nereden indirilir? Lor Çıkış Tarihi

Legends of Runeterra nasıl oynanır, nereden indirilir? Lor Çıkış Tarihi

Riot Games, kısa bir süre önce League of Legends temalı yeni dijital kart oyunu Legends of Runeterra duyurusunu yaptı. Merakla beklenen kart oyunu, şu an yalnızca bazı oyuncular ve yayıncılar için ulaşılabilir durumda. LoL’ün oyun arayüzünde yeni lor beta haberi de yayınlanmaya başladı.

Daha fazla oku : LoL Mobile Wild Rift Çıkış Tarihi

Legends of Runeterra, Leage of Legends 10. yıl özel yayınında duyurusu yapılan birçok oyundan yalnızca bir tanesi. Takip edenlerin bileceği üzere, Riot Games Legends of Runeterra’ya ek olarak şimdilik “Project A” olarak adlandırılan bir FPS oyunu ve “Project L” olarak adlandırılan bir dövüş oyunu, League of Legends Esports Menajerlik oyunu ve MMO tarzı bir oyunun da hazırlıkları içerisinde.

Legends of Runeterra, duyurusu yapılan bu oyunlar içerisinde oynanmaya hazır olan tek isim. Henüz beta serverında olan oyun, şu an için yalnızca şanslı bir grup oyuncu tarafından ulaşılabilir durumda. Fakat oyunu deneyebilmek için Riot Games ile anlaşmalı partner olmak veya yayıncı olmak şart değil. Anlaşıldığı kadarıyla oyuna erken kayıt yapan kişilere, Riot Games aşama aşama beta erişimi veriyor.

Daha fazla oku : TFT Mobil Çıkış Tarihi

Beta erişimine sahip olabilmek için, oyuncuların Legends of Runeterra’nın resmi web adresine Riot hesaplarıyla giriş yapmaları gerekiyor. Erişim izni gelene kadar ise, yine resmi site üzerinden oyunu indirerek beklemeye geçebilirsiniz.

Şu anda kaç kişiye beta erişimi verileceğine dair bir bilgi paylaşılmış değil. Ancak resmi sitedeki duyurular, oyunu Twitch üzerinden izleyen veya League of Legends oynayan oyuncuların şanslarının daha yüksek olduğunu ifade ediyor. Twitch üzerinden oyunu izlediğinizi kanıtlayabilmek için, Twitch hesabınız ile Riot hesabınızı eşleştirmek yeterli. Bunun için Twitch hesap ayarları sekmesinden bağlantılar’a tıklayıp yönlendirmeleri takip etmek gerekiyor.

Lor Beta Çıkış Tarihi

Lor Beta sezonu ne zaman

Legends of runeterra kısaca lor beta çıkış tarihi Sett’in çıkışından önce olacak gibi duruyor.Sett’in çıkış tarihi 14 Ocak, Güncelleme Kesin olarak Legends of Runeterra Beta Sezonu 24 Ocakta herkesin katılabileceği şekilde ücretsiz olarak başlayacaktır.

Legends of Runeterra Çıkış Tarihi ve Ön Kayıt

Şu anda resmi bir çıkış tarihi yok; ancak 2020 sürümü yayınlamayı hedefliyor.

Yıldönümü kutlamaları bittikten sonra açılan kapalı beta uygulamaları , iOS ve Android’de (PC’ye de geliyor) oynamak için önceden kayıt yaptırabilirsiniz .

Legends of Runeterra nedir?

Legends of Runeterra, oyuncuların kart koleksiyonu yaparak çeşitli desteler oluşturabildiği dijital bir kart oyunudur. Oyunda, her biri eşsiz özelliklere sahip kartlar rakibe karşı sırayla oynanarak, rakibi alt etmek amaçlanıyor. Bu bakımdan dijital kart oyunlarını, birer sıra tabanlı strateji oyunu olarak görmek mümkündür.

Bu alanda en popüler oyun olan Hearthstone, bilindiği üzere World of Warcraft evrenini kendine temel alır. Karakterler, kartlar ve büyüler, World of Warcraft oynayan oyuncular tarafından oldukça tanıdıktır. Legends of Runeterra ise, kendine temel olarak League of Legends evrenini alacak. Karakterler ve kartlar, League of Legends oyuncularına bir hayli tanıdık gelecek.

Riot Games, oyunun resmi yayınlanma tarihi hakkında henüz kesin bir açıklama yapmadı. Fakat oyunun 2020’nin erken tarihlerinde oyuncularla buluşacağı tahmin ediliyor.

Oynanış

Rakiplerinizi adapte etme ve yenme fırsatlarıyla dolu dinamik, alternatif savaşlarda karşı karşıya kalacaksınız. Bu sıra tabanlı mücadele ile her şey yaptığınız seçimler ve kazanmak için aldığınız riskler hakkında. Her hareket önemli ve çıkarımlar tamamen size bağlıdır. Her zaman gelişen bir metada her bölge için sık sık yeni sürümlerle birleştirin, uyarlayın ve deneyin.

Bu oyunun bildiğiniz diğer strateji kart oyunlarından farklı olduğu gözle görülebilir.Bir oyuncu her turda, hücumda veya savunmadadır, her iki oyuncu da aynı anda kart yerleştirebilir. Oyunda, eylemlerinizin sonucunu gerçekleşmeden önce görmenize yardımcı olacak ‘Oracle’ın Gözü’ adlı bir özellik var; oyuna yeni oyuncuları rahatlatmak ve kararlarınızda zaman kazandırmak için yardımcı oluyor. Ayrıca bir sıralama modu yani dereceli mod oyunda olacak.

League of Legends hala gelişmesi ve hikayeye liderlik etmesi sayesinde, oyunun küresel olarak düzenli güncellenmesini bekleyebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz