Lol Ara Sezon Nedir?

Lol Ara Sezon Nedir?

LoL ara sezon, bir sezon bittikten sonra yeni sezon başlayana kadar geçen süredir. Ara sezon, oyuncuların oyuna alışması yani ellerinin ısınması için de uygun bir zamandır.

LoL Ara Sezon Nedir?

LoL ara sezon, oyun içerisinde pre-season olarak da bilinir. Yeni başlayan oyuncuların oyuna adapte olması için en uygun zaman ara sezon dönemidir. Ortalama 1.5 veya 2 ay kadar süren bu dönem, oyuncuların en sevdiği dönemlerden biridir. 

Ara sezon döneminde oyuncunun ligi ya da MMR puanı değişmez. Oyuncu sezon sonu ödülünü biten sezona göre alır.

Ara sezon döneminde oyuncular, strateji ve taktik geliştirerek yeni sezona hazırlanırlar. Stressiz bir dönem olduğu için lig durumunu düşünmeden sadece eğlenmek amacıyla oyun oynarlar. 

Oyuncular, her sezon aynı takımda yer almak zorunda değildir. Takım değiştirecek olan oyuncular, ara sezonda yeni takımlarını kurarlar.

LoL Sezonları Bitince Ne Olur?

LoL, sezon boyunca oyuncuların oyun oynayarak yükseldiği bir oyundur. Bir sezon ortalama 11 ay kadar sürer. Oyuncular sezon boyunca liglerini, puanlarını yükseltebilir takımlara dahil olabilir. Sezon bitiminde oyuncular puanlarına göre ödül kazanırlar. LoL sezon sonu ödülleri:

  • Dereceli Ödülleri
  • Clash Ödülleri
  • Takdir Ödülleri
  • Merch Ödülleri

olarak dört ana gruba ayrılır. Ödüller, sezon bittikten sonra maksimum bir ay içinde oyunculara verilir.

Bu ödüllerden Merch Ödülleri, Riot Games Merch Mağazası’ndan tüm oyunculara verilir. Derecelerine göre aldıkları ödül değişse de her oyuncu mutlaka ödüllendirilir. Özetle ara sezonlarda, geçmiş sezondan kazandığınız ödülleri beklemenin ve stressiz oyunlar oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz