LoL Benzeri Oyunlar – League of Legends

LoL Benzeri Oyunlar – League of Legends

10. sezonun oynandığı LoL oyununa olan ilgi hiç azalmadı. LoL kadar LoL benzeri oyunlar da dikkat çekiyor. Bazen sürekli oynamaktan sıkıldığımız zaman daha farklı seçenekler de arayabiliyoruz. Bunun için de birçok seçeneğimiz bulunuyor. Bunlardan bazıları mobil cihazlardan bazıları da yine bilgisayardan oynayabileceğiniz oyunlar.  

LoL Benzeri Oyunlar Nelerdir? 

LoL, MOBA dünyasının en çok oynanan oyunlarından sadece bir tanesi ve buna benzer birçok oyun daha bulunuyor. MOBA tarzı oyunlar oynamayı seviyorsanız bu oyunları da deneyebilirsiniz. Böylece tek bir oyuna bağlı kalmaz ya  da LoL’den sıkıldığınız zamanlarda bu oyunları tercih edebilirsiniz. 

Battlerite

Battlerite belli görevler olmadan birebir oyuncuların savaşıyla gerçekleşir. Çok yüksek sistem gereksinimleri de olmadığı için rahatlıkla oynayabilirsiniz. Bu yüzden denemeye değer MOBA tarzı oyunlardandır. 

Dota 2

LOL benzeri oyunların en başında gelir. Hatta LoL’den daha eski bir oyun olduğunu da söyleyebiliriz. Bu oyunda da LoL gibi belli bir harita üzerinde düşman merkezini yok etmek gerekiyor. 

Yüzlerce şampiyon bulunan bu oyunda birçok farklı stratejiyle yeteneğinizi de birleştirmeniz gerekiyor. LoL’den farkı ise mağaza ve item mekaniklerinin daha değişik olması. Ayrıca kendi minyonunuza son vuruş yaparak rakibinizin gelişmesini tamamen engelleyebilirsiniz.

Heroes of Storm

Bu oyunda da 5’li takımlar halinde Core adı verilenin kulenin yıkılmasını hedefleniyor. Core’yi yıkan takım oyunu kazanıyor. LoL ve DOTA 2’den farkı ise oyunda iteme ihtiyacınız olmayacaktır. Sistem gereksinimleri de çok yüksek bir oyun değil. Severek oynayacağınıza eminiz.

Mobil Cihazlar İçin LoL Benzeri Oyunlar

LoL ve yukarıda bahsettiğimiz oyunlar için çok fazla vakit ayırmanız gerekebilir ya da sürekli yanınızda bilgisayar olması gerekir. Bunlar yerine telefonunuzdan daha hızlı akışa sahip MOBA oyunlarını da tercih edebilirsiniz.

LoL benzeri oyunlara örnek olarak birçok oyun bulunuyor. Mobil MOBA oyunları arasında en denenebilir olanlar ise şunlardır;

  • Mobile Legends Bang Bang
  • VainGlory
  • Mobile Royale 
  • Arena of Valor
  • Heroes Evolved
  • Onmyoji Arena
  • Heroes Strike (3V3)
  • Shellfire
  • WildRift (Ülkemizde henüz yayınlanmadı)

LoL benzeri oyunlar bu şekildedir. Hepsinin grafikleri ve içerikleri oldukça güzel… Eğer daha farklı bir şeyler denemek istiyorsanız bu oyunlara bir şans verebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz