LoL Client Açılmıyor Hatası

LoL Client Açılmıyor Hatası

LoL 2021 sezonuna heyecanlı bir başlangıç yapmış olsa da bazı hatalar oyunun yeni sezonunu gölgeledi. LoL client açılmıyor hatası birçok oyuncu tarafınsan alınmaya başladı. Oyuncular ne yaparsa yapsın hatayı çözüme kavuşturamadığından oyun çevrelerinden hata ile ilgili endişeler başladı.

LoL client açılmıyor hatası çözülemeyen bir hata değildir. Hatanın neden kaynaklandığını tespit ederek tüm çözüm yöntemlerini denerseniz LoL keyfine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu yazımızda hatanın nasıl çözüldüğünü detaylı bir şekilde anlatacağız.

LoL Client Açılmıyor Hatası Çözümü

Client açılmıyor hatası birçok farklı nedenden dolayı açığa çıkabilir. Bu nedenle hatayı çözerken çözüme ulaşana kadar tüm çözüm yöntemleri uygulanmalıdır. LoL client açılmıyor hatası çözümü için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir.

Client Uyumluluğunu Güncelleyin

Windows’un güncel bir sürümünü kullanıyor olsanız bile client uyumluluk sorunu yaşayabilirsiniz. Client uyumluluğunu güncellemek için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

 

  • League of Legends Client’in üzerine gidip sağa tıklayın.
  • Açılan menüden “Özellikler”e tıklayın.
  • Özellikler içerisinden “Uyumluluk”a devam edin.
  • “Bu programın çalışacağı uyumluluk modu” ifadesinin yanındaki kutucuğu işaretleyin.
  • Bu ifadenin hemen altında aktif hale gelen menüden “Windows 7″yi seçin ve “uygula” butonuna tıklayın.
  • Son olarak oyunun yönetici olarak çalıştırın.

Arka Plandaki Açık Programları Kapatın

LoL hile tespiti konusunda en hassas ve gelişmiş oyunlardan birisidir. Bu nedenle arka planda çalışan programları hile olarak algılayabilir. Arka planda çalışan uygulamaları kapatıp oyuna tekrar girin.

Güvenlik Duvarından Güvenli Olarak Tanımlayın

LoL Client açılmıyor hatasının bir diğer sebebi ise Windows güvenlik duvarıdır. Özellikle Windows 10 kullanıcıları bu hatayı sık sık alabilir. LoL’ün güvenlik duvarı tarafından engellenmesini önlemek için güvenli olarak tanımlamalısınız; bunun için takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 

  • Windows arama çubuğuna “Güvenlik duvarı durumunu denetle” yazıp çıkan seçeneği açın.
  • Ardından sol tarafta yer alan seçenekler içerisinden “Bir uygulamanın veya özelliğin Windows Defender Güvenlik Duvarını geçmesine izin ver” ifadesine tıklayın.
  • Açılan uygulama listesinden League of Legends’i bularak yanındaki kutucukları işaretleyin.

Tüm adımları tamamladıktan sonra oyuna giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Eğer hala giriş yapamazsanız oyunu silip tekrar yükleyin.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz