Lol D3dx9_39.dll Hatası Çözümü

Lol D3dx9_39.dll Hatası Çözümü

Son zamanlarda League of Legens oyuncuları çok sık bir şekilde LoL D3dx9_39.dll hatası almaya başladı. Bu hata genellikle oyunun kurulumunu tamamlayıp ilk defa oyunu çalıştırıldığında ortaya çıkar. 

Hatanın açıklayıcı metni olmaması oyuncuları endişelendirebiliyor. Bir an da ekranlarında D3dx9_39.dll ifadesini görenler yanlış bir şeyler yaptığından korkarak çözüm yolu aramaya başlıyorlar.

LoL D3dx9_39.dll Hatası Neden Ortaya Çıkar?

D3dx9_39.dll hatası eksik dosya indirilmesinden kaynaklanır. Bir program indirildiğinde bazı dosyalar eksik kalırsa bu hata verilir. 

Eksik dosya indirildiğinde sorunun ortadan kalkar. Bu yüzden bu hata alındığında endişelenmeden aşağıda anlatmış olduğumuz çözüm yoluna başvurulmalıdır.

LoL D3dx9_39.dll Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

D3dx9_39.dll hatası çok zor ve karmaşık bir hata gibi görünse de kolayca çözüme kavuşturulabilir. Birkaç aşamadan oluşan çözüm yolu hatayı almanıza son verecektir. D3dx9_39.dll hatası çözümü şu şekildedir:

  • Öncelikle ‘C:\Windows\SysWOW64\[SIZE=15px]d3dx9_39.dll [/SIZE]’ ve ‘C:\Windows\System32\[SIZE=15px]d3dx9_39.dll [/SIZE]’ dosyalarını silin. Dosyaları kolayca bulabilmek için buradan kopyalayıp bilgisayarınızın Windows arama çubuğuna yapıştırabilirsiniz.
  • Ardından bu bağlantıyı kullanarak Direct-X indirme sayfasına gidin.
  • Select Language kısmında kullanmak istediğiniz dili seçip yan tarafında bulunan Download butonuna tıklayın.
  • İndirme tamamlandıktan sonra üzerine çift tıklayarak kuruluma başlayın.

Kurulum tamamlanınca sorununuz çözülmüş olacaktır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz