LoL Düşme Kalkanı Sonlanıyor Nedir?

LoL Düşme Kalkanı Sonlanıyor Nedir?

LoL Düşme Kalkanı sonlanıyor uyarısı alan oyun tutkunları, bu uyarının ne anlama geldiğine dair sık sık internet üzerinden araştırma yapıyor. 

Yeni bir lige çıktığınızda hemen o ligden düşmemek için maç atmıyor olabilirsiniz. Nitekim, bu strateji ile bir üst ligin havasını uzun uzun soluyacağınızı düşünürsünüz.

Hatta bazı oyunlar, bir üst lige çıkar çıkmaz yeni sezona kadar dereceli maç atmayıp yeni sezona daha avantajlı başlamak istiyor.

Riot Games yönetimi ise, bu boşluğun suistimal edildiğine inandığı için LoL Düşme Kalkanı güncellemesini yayınlamıştı. 

LoL Düşme Kalkanı Nedir?

League of Legends’te yeni bir lige çıkar çıkmaz ne kadar çabuk davranıp dereceli maçlar oynarsanız o kadar iyi edersiniz.

Yeni bir ligde 15-20 Lig Puanı kazanıp o lige demir atmak gibi garantici fikirleriniz varsa, en baştan kaybedeceğinizi League of Legends ekibi söylüyor.

  • Üst bir lige çıkar çıkmaz uzun süre dereceli maç oynamazsanız; Lig Puanınız zamanla eriyor ve bu kez LoL Düşme Kalkanı devreye giriyor. 
  • 0 LP’ye (Lig Puanı) düşer düşmez devreye giren düşme kalkanı, sizi bir süreliğine daha korur.
  • Siz bu süreçte yeni bir maça girip LP kasmazsanız, oyun yönetimi tarafından otomatik bir şekilde bir alt lige düşürülüyorsunuz.

LoL Düşme Kalkanı Sonlanıyor

Eğer, Düşme Kalkanı Sonlanıyor uyarılarını ciddiye alıp yeni dereceli maçlar oynamazsanız oyun yönetimi tarafından sistematik bir şekilde bir alt lige düşürüleceğinizi söylemiştik.

Oyun yönetiminin bu tip karar almasının ardında yatan en büyük etmen, ligler arası oyuncu sirkülasyonunu artırmak.

Yani bu yüzden, hak eden oyuncular en üst liglere çıkabilecekken; bulunduğu ligi hak etmeyen oyuncular zaman içerisinde dibe vuracak. 

Bu sayede, satılık hesapların da önü alınmış olacak.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz