LoL FPS Arttırma %100 Çözüm

LoL FPS Arttırma %100 Çözüm

LoL, piyasadaki en iyi teknik alt yapıyı isteyen bir oyun değildir, ancak işlemcinizin, ekran kartınızın, işletim sisteminizin modası geçmişse LoL’de düşük FPS alabilirsiniz.Sizlere bu yazımızda LoL FPS Arttırma yöntemlerini anlatıyor olacağız.

LoL FPS Arttırma Çözümleri

Oyun içi Ayarları Değiştir

İlk olarak kolay şeylerle başlayacağız, görüntü menüsünden oyun içi ayarları yapalım.Bu herhangi bir oyunda gelen ilk FPS arttırma seçeneği olmalı.Grafik ayarlarının düşürülmesi, size önemli bir FPS artışı sağlayacaktır.

Oyunu FPS drop yemeden rahat rahat oynamak istiyorsanız, size önerdiğim görüntü ayarlarını yapın.Ben genel olarak her şeyin kalitesi düşük oynuyorum 120 FPS oluyor, sistemim o kadar kötü değil.60 FPS kötü mü o değil ama size tavsiyem mümkün olduğunda grafik kalitelerini düşük tutun yoksa herhangi bir takım savaşına girdiğinizde FPS drop yeme ihtimaliniz yüksektir.

lol fps arttırma
via riot games

Unutmayın, LoL’de görüntü kalitenizin yüksek olmasından ziyade FPS yüksek olması her zaman daha iyidir.

Grafik Kartını Güncelle

Bu sürücüler neredeyse her zaman entegre hata düzeltmelerini ve sistem optimizasyonlarını içerir, bu nedenle onları güncel tutmak gerekir.

Sürücülerinizi güncellemek için atmanız gereken adımlar, hangi marka GPU’ya sahip olduğunuza bağlıdır. Öğrenmek için Windows tuşuna ve R tuşuna basarak “çalıştır” kutusunu açın, sonra “dxdiag” yazın. Bir tanılama sistemine genel bakış açılır ve yüklemesi tamamlandığında, grafik kartınızın markasını ve modelini bulmak için ekran sekmesini tıklayabilirsiniz.

Oyun Dışı İşlemler

LoL FPS yükseltmek için oyunun dışında yapabileceğiniz en basit şey, League of Legends’in CPU önceliğini ayarlamak için Görev Yöneticisi’ni kullanmaktır. Görev Yöneticisi’nin “işlemler” sekmesinde, League of Legends.exe dosyasını sağ tıklayabilir ve oyunun önceliğini yüksek veya gerçek zamanlı olarak ayarlayabilirsiniz. Bu, CPU’nun gücünün daha fazlasını bir programa ayırmak için kullanılır. Genellikle onu daha sorunsuz çalıştırmasını sağladığından size anında bir FPS artışı sağlayacaktır.

Oyun açtıktan sonra, pencerenin sağ üst köşesindeki ayarlar çarkına tıklayın ve “Tam Onarımı Başlat” ı seçin. Bu beş dakika sürebilir veya yarım saat sürebilir; bu, kaç dosyanın bozuk olduğuna ve sisteminizin ne kadar güçlü olduğuna bağlıdır.

Bir başka çok basit çözüm, LoL oynamaya çalışırken hiçbir yabancı programın çalışmamasını sağlamaktır, özellikle çok fazla işlem yapan herhangi bir şey. Kaynağın çoğunu açık tarayıcıların (Chrome) harcadığını unutmayın. LoL’e girerken arkada çalışan ihtiyacınız olmayan programların hepsini kapatmaya çalışın.

Sonuç olarak, LoL FPS arttırmak için kullanabileceğiniz birkaç farklı seçeneğiniz var. Benim tahminim, League of Legends çok zorlu bir oyun olmadığından, üç seçenekten biri sorununuzu çözecektir. Neyse ki, LOL yüksek grafiklere sahip olmasına gerek olmayan bir oyun yeni bir ekran kartı veya tamamen yeni bir sistem almak, oyunun zorlu doğası nedeniyle size bir ton paraya mal olmayacaktır.

Uygulamış olduğunuz başka LoL Fps arttırma yöntemleri var ise bizimle yorumlar kısmından iletişime geçebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz