LoL kurucusu Marc Merrill, MMORPG Planlarından Bahsetti

LoL kurucusu Marc Merrill, MMORPG Planlarından Bahsetti

Riot Games 10.yıl kutlamaları sırasında, 10.yıla özel bir çok oyun tanıtmıştı.Fps olarak Project A, Hearthstone karşı Legends of Runeterra ve Mobil oyun The Wild Rift bunlardan bazılarıydı.

League of Legends taraftarlarının çoğu, Riot'un 10. yıldönümü akışı sırasında yukarıdaki görüntülerin bir MMORPG oyunu olduğunu düşündü
League of Legends taraftarlarının çoğu, Riot’un 10. yıldönümü akışı sırasında yukarıdaki görüntülerin bir MMORPG oyunu olduğunu düşündü

Riot, potu şu anda “Project L” olarak adlandırılan bir Street Fighter esque dövüş oyunu ile baharatlandırdı ve son zamanlarda üçüncü parti Riot Forge programı aracılığıyla cephanelerine Ruined King ve platform CONV / RGENCE strateji oyununu ekledi.

Söylemeye gerek yok, Riot Games, oyun söz konusu olduğunda kadranı on bire çevirdi ve artık kimse şirket adı hakkında şaka yapamıyor. Taraftarların hala konuştukları bir şey var – Runeterra’da bir MMORPG seti.

“Project F” unvanını taşıyan yıldönümü yayını sırasında ortaya çıkan bir aksiyon RPG tarzı oyun vardı, ancak Merrill 15 Ekim’de dünyaya açıklanan listede “Bu bir MMO değil” dedi.

LoL hayranları, yıllardır Runeterra'nın devasa ve gizemli dünyasını keşfeden bir MMO'yu arıyor.
LoL hayranları, yıllardır Runeterra’nın devasa ve gizemli dünyasını keşfeden bir MMO’yu arıyor.

Merrill, kendisinin ve Riot’taki diğer geliştiricilerin, geçtiğimiz birkaç yıl içinde, ekimde ekibin devasa duyurularında bir araya getirme fikrini kabul etti ama “hadi bir MMORPG” yapalım demenin kolay olmadığını da söyledi.

Tahminlerine göre, böyle bir oyun kurmanın maliyeti en az100 milyon ABD dolarına yakın bir para ve piyasada güçlü bir rakip olmaya daha yakın olmak için “çok zaman alır” .

“Oyuncular için ‘Riot, lütfen bir X yap’ demenin harika olduğunu düşünüyoruz, neden olmasın… MMO yapmak isterdim, ama sadece beklentileri yönetmek için böyle bir şey yaparsak yakın zamanda olmazdı, ”diye devam etti Merrill.

“Bu şeyleri yapmak inanılmaz derecede zor ve bir MMO yapmış olan herhangi biri madalyayı hak ediyor. Acayip roket atmak gibi bir şey, çok iş, yapmak çok zor ve gerçekten düzgün yapmaya çalışacağız ve bu kolay değil. ”

Marc Merrill MMORPG hakkında ki konuşması


Şimdilik, taraftarların, şirketin bu yıl açıkladığı ve önümüzdeki yıllarda ortaya çıkması beklenen yarım düzine diğer oyunları oynaması gerekecek.

Riot’un tahsil edilebilir kart oyununun 2020 başlarında başlaması planlandı ve Teamfight Tactics, LoL’ün içinde düzenli olarak güncellenmeye devam ederken, Project A (FPS) ve Project L (dövüş oyunu), birkaç yıl içinde piyasaya sürülmeye başlayacak.

Ayrıca RPG Project F oyunu için henüz bir tarih belirlenmedi, ancak Riot’un tüm bu yeni girişlerinin 2021-2023 arasında piyasaya çıkması bekleniyor. Ondan sonra, belki bir LoL MMO gerçekten çıkar?

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz