LoL Main Ne Demek?

LoL Main Ne Demek?

LoL main ne demek hala birçok oyunu tarafından bilinmiyor. Oyunda sıklıkla kullanılan main terimi gayet basit bir durumu açıklıyor. Oyuncular bu terimi kullanarak oyundaki durumlarını ifade edebiliyor. Bu yazımızda bilmeyenler için League of Legends main ne anlama geliyor açıklayacağız.

LoL Main Ne Demektir?

Main, İngilizce’den Türkçe’ye çevrildiğinde ana, başlıca, esas gibi anlamlara gelir. Oyunda da gerçek anlamına yakın bir anlamda kullanılır. LoL main, Legaue of Legends’teki bir oyuncunun en iyi oynadığı rolü veya şampiyonu anlamına gelir.

Bir kişi “mainim Seraphine” diyorsa en iyi Seraphine ile oynadığını ifade etmiş olur. Yani o kişinin ana şampiyonu Seraphine’dir. Eğer “Seraphine’i mainliyorum” derse Seraphine’de en iyi olabilmek için onunla çok oynadığını, onunla yeni stratejiler geliştirmeye çalıştığını ifade etmiş olur.

League Of Legends’te Main Ne Demek?

Main sadece şampiyonlar için kullanılmıyor. Oyundaki rolünüzü ifade ederken de main terimini kullanabilirsiniz. “Support mainim” diyerek oyunda en iyi yaptığınız rolün support olduğunu kısaca ifade edebilirsiniz.

Legaue of Legends’de bu tarz terimlerin oluşmasının amacı oyun içi iletişimin kolaylaşmasıdır. Uzun uzun cümlelerle kendinizi ifade temek zorunda kalmıyorsunuz. Kısa birkaç terimle kendinizi anlatabiliyorsunuz. Hem oyun içinde hem de oyunla ilgili forum ve gruplarda başka birinin ne ifade etmek istediğini hemen anlayabiliyorsunuz, oyuna özel oluşan bu dille konuşabiliyorsunuz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz