LoL Mid Neresi?

LoL Mid Neresi?

League of Legends’te çoğu oyunun kaderi LoL Mid’de yazılır. Eğer ekibinizde iyi bir Mid oyuncusu varsa, arkanıza yaslanıp olanları seyretmeye başlayabilirsiniz. 

League of Legends’te mid oyuncusu olabilmek için sadece iyi derecede LoL bilgisine sahip olmak yeterli olmuyor. Mid oyuncusu olabilmek, aynı zamanda soğukkanlı olmayı gerektirir.

LoL Mid Neresi?

Riot Games tarafından yayınlanan League of Legends oyun haritasında 3 farklı koridor bulunuyor. 

Bu koridorlar, genellikle İngilizce olarak isimlendirildiği için oyuna yeni başlayan Türk oyuncuların mid-top ve bot terimlerini anlamaması gayet normal. 

  • Mid veya Mid Lane: Orta koridora mid lane denilir. Çoğu oyunun kaderi Mid Lane’de belirlenir. Eğer Mid Lane’deki ekip arkadaşınız rakibine üstünlük sağlarsa, zafere giden yolu yarılamış olursunuz.
  • Top veya Top Lane: Yukarı koridora top veya top lane denilir. Bu koridorda genellikle yüksek zırhlı şampiyonlar oynayabilir. Tıpkı Mid Lane’de olduğu gibi Top Lane’de de 1 şampiyon mücadele eder.
  • Bot veya Bot Lane: Oyundaki en alt koridora bot lane denilir. Bu koridorda 2 şampiyon mücadele eder.
  • Orman veya Jungle: Aslına bakılırsa herhangi bir koridor değildir. Haritadaki orman minyonlarını keserek kırmızı ve mavi gibi özellikleri kazanarak takım arkadaşlarına gank gidebilecek şampiyonlar içindir.

En İyi LoL Mid Şampiyonları

LoL Dünya Şampiyonalarında çoğu zaman birinciliğe giden yol, mid lane oyuncusunun baskınlığı ve cesareti ile el değiştirir. 

Örneğin, son saniyeye kadar başınıza bela olmayan Gölgelerin Efendisi Zed, oyunun uzaması halinde işinizi zorlaştırabilir. Hatta maçı kaybetmenize neden olabilir.

İşte, Mid Lane’de oynayabileceğiniz birkaç şampiyon;

  • Yasuo: Huylu huyundan vazgeçmez. Her ne kadar Yasuo için oynaması en kolay karakter deseler de bu Yasuo’nun gücünü gölgelemeye yetmez. Dereceli veya normal oyun fark etmeksizin Yasuo ile herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz.
  • Annie: Oynaması oldukça kolay bir APC şampiyonu. Yani büyücü özellikleri ile öne çıkan bir şampiyon. Zora gelince ayıcığına sarılan Annie, size zor anlar yaşatabilir.
  • Veigar: Küçük boyuna bakmayın sakın. Veigar’ın kafesi ağırlaştırılmış müebbet cezasından bile daha beter. Çoğu takım savaşını Veigar’ın kafesi belirliyor. Bu hayatta bir kırmızı ışığa yakalanmayacaksın, bir de Veigar’ın kafesine!
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz