LoL MSI Ne Zaman Başlayacak?

LoL MSI Ne Zaman Başlayacak?

admin

MSI dönemi yaklaştıkça LoL MSI ne zaman yapılacak merak ediliyor. Geçen yıl koronavirüs sebebiyle MSI 2020 iptal edilmişti. Bu yıl da etkinliğin yapılmayacağı ihtimali oyuncuları endişelendiriyor.

Covid-19 pandemisi pek çok şeyi olumsuz etkilediği gibi e-spor etkinliklerini de olumsuz etkiledi. Turnuva alanında ve seyahat esnasında salgının bulaşıcı olabileceği düşüncesiyle ve ülkeler arasında seyahat yasağı getirilmesinden dolayı 2020 yılı için hazırlanan büyük etkinlik iptal edilmişti. Bu yıl için durumun nasıl olacağı ise resmi olarak açıklandı. LoL MSI ne zaman bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

LoL MSI Ne Zaman?

MSI, Mid-Season Invitational’ın kısaltmasıdır ve sezon ortası turnuvası anlamına gelir. Sezonun ortasında profesyonel oyuncuların neler yaptığını görebilmek için düzenlenir. Bu etkinlik 2015 yılından beri düzenlenmektedir. Sezon sonu yapılan Worlds’den sonraki en büyük e-spor etkinliklerinden birisidir.

Riot Games’ib yaptığı açıklamaya göre LoL MSI 6 Mayıs 2021 – 22 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Turnuvaya İzlanda’nın Reykjavik kenti ev sahipliği yapacak ve 12 takım kıyasıya mücadele edecek.

Turnuvanın ilk turunda dört kişilik gruplar halindeki üç grup bir sonraki tur için birbirleriyle mücadele edecek. İkinci turda en iyi dört takım eleme maçına çıkacak. Elemeden sonra yarı finale geçilip son iki takım belirlenecek. Son olarak final maçı yapılarak birinci takım bulunacak. Turnuvaya katılan takımların ilerleyen günlerde resmi olarak açıklanması bekleniyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz