LOL Oyunu Oynayamıyorsun Çevrimdışı Olabilirsin Çözümü

LOL Oyunu Oynayamıyorsun Çevrimdışı Olabilirsin Çözümü

Riot Games tarafından 27 Ekim 2009 tarihinde yayınlanan LOL (League of Legends), çıktığı günden bu yana muazzam bir oyuncu ve izleyici kitlesi oluşturmuştur. Geliştiricisi de Riot Games tarafından yapılan LOL oyunu oynayamıyorsun çevrimdışı olabilirsin sorunuyla bir süredir oyuncuları çileden çıkartmaktadır.

LOL, her geçen gün yeni izleyicilerin dahil olduğu ve büyümeye devam eden anlayışıyla oyuncuların en çok vakit geçirdiği oyun haline gelmiştir. MOBA türü oyun anlayışıyla çıkışını yapan LOL oyunu oynayamıyorsun çevrimdışı olabilirsin hatası dolayısıyla Riot Games geliştiricilerinin de bir sorunu haline gelmiştir.

LOL Oyunu Oynayamıyorsun Çevrimdışı Olabilirsin

LOL Oyunu Oynayamıyorsun Çevrimdışı Olabilirsin

Son zamanlarda sıkça karşılaşılan LOL oyunu oynayamıyorsun çevrimdışı olabilirsin sorunu LOL oyuncuları için büyük sıkıntı yaratmaktadır. Bu kadar seveni olan bir oyunu “oynayamıyorsun” hatasını görerek oynayamamak kuşkusuz sinir bozucu olmaktadır.

Bu konuda çokça şikayet edilmesi, LOL oyunu oynayamıyorsun çevrimdışı olabilirsin sıkıntısının da çözümüne sebebiyet vermiştir.

Bu sıkıntının çözümü şu şekildedir: Oyunun kurulu olduğu yerel diskteki Riot Games klasöründe bulunan LOL klasörünü açıp Config klasörü açılmalıdır. Sonrasında “LeagueClientSettings.yaml” isimli dosya not defteri ile açılmalıdır.

Açıldıktan sonra ekrandaki “gameflow-patcher-lock:” satırını bulunarak silinmesi gerekmektedir. Böylelikle sorun muhtemelen çözülmüş olacaktır.

LOL Nedir?

Bahsedildiği gibi MOBA (Çevrimiçi Çok Oyunculu Savaş Arenası) türü bir oyun olan LOL, DOTA oyunu örnek alınarak geliştirilmiştir. İçeriğinde birçok kahramanın yer aldığı LOL oyunu, yarattığı karakterlerin kendi içinde bir hikayesi olması dolayısıyla farklı ve felsefesi olan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Kahramanlarında yarattığı derinlik LOL oyununu bu kadar popüler yapmasında oldukça etkili olduğu aşikardır. Oyunda kazanabilmek için bir takım çalışmasına ihtiyaç olunmasının yanında kahramanların yetenekleri de birbirinden farklı ve estetik olması, oyuncuları içine çekmekte ve izleyici kitlesini muazzam derecede arttırmaktadır.

Oyunun içeriği üç farklı oyundan oluşur. Bu üç oyun beraberinde üç farklı haritayı getirir. Bu haritalar arasında en popüler olanı kuşkusuz Sihirdar Vadisidir. 

Beş kişilik takım oluşturulan bu Sihirdar Vadisi haritasında, karşılıklı olarak kuleleri ve en sonunda Nexus binasını yıkma amacıyla oynanır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz