LoL Sezon 10’da Metayı Şekillendirebilecek şampiyonlar

LoL Sezon 10’da Metayı Şekillendirebilecek şampiyonlar

LoL Sezon 10 öncesi, Sihirdar Vadisi’nde birçok yeni değişiklik yapıldı. Temel ejderha sistemine bir düzenleme yapıldı.Rift’in kendisi elementlere göre şekillendi.

Summoner’s Rift’te bekleyen çok daha fazla temel değişiklikle, sıradan ve profesyonel oyuncular sadece solo sırada güçlü değil, aynı zamanda rekabetçi oyunda da güçlü görülebilen şampiyonları arıyorlar. Burada yukarıda belirtilen kriterlere uyan dört şampiyon var. İtem ve rünlerin her zaman duruma göre yapılması gerektiğini unutmayın.

  • Daha fazla oku: LoL Diğer Koridorları Neden Seçmelisiniz ?

Syndra

Ormanda Karthus ve Elise karışımı Kaynak : leagueoflegends.fandom.com

Artıları:Syndra ağırlıklı olarak mid koridorunda seçilen bir şampiyon olsa da, orman rolüne sızan ve profesyonellerden çok fazla ilgi gören yeni bir meta seçimi. Syndra’nın Q, Dark Sphere genel olarak uzun menzili ve kısa bir bekleme süresi ile Karthus ile neredeyse aynı hıza ve Elise’in ormanda ki gibi gank potansiyeline sahip.

Eksileri:Ormanda seviye deneyiminin kaldırılmasıyla Syndra, tüm ormancıların karşılaştığı sorunla yüzleşir: büyücü bir ormancı olarak, geride kalırsanız, maçta toparlanmanız zor olur.

Rünler:Tıpkı Karthus gibi, ormanda onun için en uygun rune Kara Hasat. Bununla birlikte, daha fazla tutarlılık için, Elektirik ver de çalışır.

Syndra jungle maçları
Kaynak: Probuilds.net

Nocturne

Elektrik ver Nocturne
Elektrik ver Nocturne

Artıları:Orta koridorda Nocturne, erken seviyelerde bile dalgaları çok hızlı bir şekilde temizleyebilir. Bu, potansiyel çatışmalar için ormancısına çok rahat bir şekilde yardım etmesi anlamına geliyor. Bir büyü kalkanı ve CC sunan Nocturne’un skilleriyle birçok şampiyondan daha yüksek performans gösterebilir. Seviye 6’da, ultisini açtıktan sonra yan koridorlara istediği şekilde baskın düzenleyebilir. Laning aşaması sona erdiğinde, Nocturne, özellikle ölümcül, cankurtaran ve belirli koşullar altında saldırı hızı veren bir pasif olan yeni item Sanguine Blade ile harika bir itici haline geliyor. Bir takım dövüşü başladığında, bölünmüş itme görevlerini durdurabilir ve ultisi üzerinden düşmana kolayca yapışabilir. Son olarak, öğrenmesi kolay bir şampiyon, bu yüzden ustalaştıktan sonra Nocturne mid, merdiveni tırmanmak için iyi bir şampiyon olacak.

Eksileri:Yakın dövüş şampiyonu olarak, orta koridorda en menzilli şampiyonlara karşı mücadele eder. Nocturne geç oyuna girerken, düşman Kum Saati veya Koruyucu Melek tamamladığında Nocturne düşüyor ve her şey dahil potansiyelini etkisiz hale getiriyor.

Rünler: Ölümcül Tempo, Nocturne için en iyi rune gibi görünüyor, çünkü ekstra saldırı hızı pasifinin bekleme süresini çok daha hızlı hale getirmesine yardımcı oluyor.

Sezon 10 Nocturne Mid
Kaynak: Probuilds.net

Miss Fortune

Source: leagueoflegends.fandom.com

Artıları:Miss Fortune SoloQ da yeni bir şampiyon değil, ama yeni buildlerle şuan Korede oynanıyor, bu onun metaya girmesi için bir potansiyel doğurabilir.Miss Fortune’un geç oyundaki hasar çıkışı diğer tüm nişancı şampiyonlarının en yükseklerinden biri.Infinity Edge, Phantom Dancer gibi kritik öğeleri tamamladığınızda, ölümcül eşyalar yapabilmesine rağmen, Miss Fortune şu anda kritik eşya yapımıyla en güçlü durumda.

Eksileri:Eşya yapısı ve W sırasıyla sürdürme ve hareket hızı sunmasına rağmen, yine de ganglere karşı çok hassastır ve ona kolayca yapışabilen şampiyonlara karşı çok savunmasızdır.

Miss fortune sezon 10 Meta
Kaynak: Probuilds.net
  • Daha fazla oku : LoL kurucusu Marc Merrill, MMORPG Planlarından Bahsetti

Katarina

Katarina sezon 10 meta
kaynak : leagueoflegends.fandom.com

Artıları: Katarina, oyunları SoloQ’da tek başına taşıyabilen bir şampiyon,Yenilmez rünü Katarina’nın zayıf lane aşamasına büyük ölçüde yardımcı oluyor ve takım dövüşlerinde, düşmanı taşıyan suikast potansiyeli için çok büyük tehlike oluşturarak arka saflara sıçrayabilir.

Eksileri:CC CC CC Kalabalık Kontrolü en büyük zayıflığıdır. Katarina’nın kombinasyonları akışkanlık ve çabukluğa güveniyor, ancak çok fazla CC’ye sahip şampiyonlar onu çatışmalarda ve takım dövüşlerinde kilitleyebilir.Ayrıca çok yüksek bir beceri sınırı var, bu yüzden oyunu öğrenmeye başlayan oyuncular için seçilecek bir şampiyon değil.

Rünler:Yenilmez şu anda Katarina için en güçlü kilit taşı gibi görünse de, daha hızlı suikast için Elektrik ver veya yeterince emin hissediyorsanız Kara Hasat’ı da alabilirsiniz.

Katarina’sıyla tanınan profesyonel oyuncu ShowMaker

Sezon 10 Metası için benim favorimi soracak olursanız Nocturne’dan yana oynaması çok keyifli rahatlıkla lanenizi itip diğer koridorlara veya ormancınıza yardım edebiliyorsunuz.

Sezon 10 yeni metalar için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.Yeni Metalar için listelerimizi sunacağınız.

Sizde yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz