LoL Sezon Bitince Ne Oluyor?

LoL Sezon Bitince Ne Oluyor?

LoL sezon bitince ne olduğu yeni başlayan oyuncular için merak konusu olmuştur. 

LoL, her sene yeni bir sezona başlar. Sezonlar ise ortalama 11 ay kadar sürer. Sezon bittikten sonra yeni sezon başlayana kadar olan döneme ise pre-season denilir. 

LoL Pre-Season Dönemi

İki sezon arası olan pre-season döneminde oyuncular eski sezona göre oynamaya devam eder. Ranked artabilir ancak MMR etkilenmez. Yani; oyuncu iki sezon arasında oyun oynadığında ligi değişmez, kapanan sezona göre ödülünü alır.

Etkisi olmayan pre-season dönemi, oyuncuların sezona ve oyuna alışma dönemi olarak sayılabilir. Oyuncunun puanı ya da ligi etkilenmediği için tamamen oyuncunun keyfi zamanıdır. Genellikle oyuncular bu dönem farklı taktikler üzerine çalışmaktadırlar.

Pre-season dönemi, metayı belirlemek için verilen süre olarak da bilinir. Kesin olarak süresi bilinmez. Ortalama 1.5 – 2 ay arası değişebilir.

LoL Sezon Bitince Oyuncuların Kazandıkları

LoL sezon bitince oyuncular, çeşitli ödüller kazanırlar. Bu ödüller:

  • Çerçeve
  • Skin
  • Totem

şeklinde listelenmektedir. Oyuncular yeni bir sezona başlamadan önce ödüllerini alırlar.

Yeni sezon yeni lig demektir. Tüm oyuncular yeni sezona unranked başlar. Kadro değeri ve menajer puanı sıfırlanır. LoL içerisinde çok sayıda lig olduğu için, oyuncunun her sezon aynı ligde kalması ya da aynı menajer puanına sahip olması mümkün değildir.

LoL oyuncuları, her sezonda farklı bir stratejiyle ya da farklı bir takımla ilerleyebilirler. Oyuncu her sezon menajer puanına göre bir takıma dahil olabilir. Takımlar da sezonluktur. Sezon bitiminde takımlar da dağılır ve yeni takımlar kurulur.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz