LoL Sezonu Ne zaman Başlıyor ? LoL Sezon 10 Başlangıç Tarihi ve Yenilikler

LoL Sezonu Ne zaman Başlıyor ? LoL Sezon 10 Başlangıç Tarihi ve Yenilikler

9 Seneyi geride bıraktığımız LoL Sezon 9’la birlikte, oyunun büyük değişimine tanıklık edenlerdeniz.Oynanış mekanikleri olsun, grafikler, yeni şampiyonlar olsun oyunda aslında bir çok değişti. LoL 2020 Sezonu ile birlikte Sezon 10 başlayacak.

LoL Sezon 10 Ne zaman Başlayacak ?

League Of Legends 2020 Sezonu 10 Ocak'ta Başlıyor!

19 Kasım 2019’da sona eren League of Legends 9. sezonunun ardından LoL 10. sezon, 10 Ocak 2020’de oyuncular ile buluşacak. Oyunun onuncu sezonunun başlangıç tarihi yaklaşık 7 saat önce resmi sosyal medya hesapları üzerinden duyuruldu.

LoL Sezon 10 Resmi olarak bir aksaklık olmazsa gözüken yama notlarına ve yama tarihlerine göre 10 Ocak gelecek olan yama ile birlikte Sett Şampiyonuda dahil olmak üzere sezonun ilk günü olacaktır.

LoL Sezon 10 Dereceli Maçlar Ne zaman Başlayacak?

LoL Sezon 10 Dereceli maçları içinde aynı olay geçerli, 10 Ocak yamasıyla birlikte dereceli ligler sıfırlanacaktır ve herkes tekrardan unranked olup ilk 10 Maçını atmaya başlayacaktır.Dereceli maç atmaya başlamadan önce işinize yaraması için LoL Meta 10.1 Tier List göz atmayı ve LoL diğer Koridorları neden seçmeliyiz? yazımıza bakmayı unutmayın.

LoL Sezon 10 Yenilikleri

Sezon 10’da yine harita değişikliğiyle başlıyoruz,ayrıca Elemental Vadiler Ejderlerin etkileri de Sezon 10 ile birlikte yenilendiler.2020 Sezon Öncesi Dönemi: Elementlerin Yükselişi döneminde oynayanlar konuya aşikarlar.

Elemental Vadiler

HEDEF: Her bir Sihirdar Vadisi karşılaşmasının oyuncuların üzerlerinde ustalaşabileceği farklı ve akılda kalıcı çevreler sunmasını sağlamak.

Elementlerin Yükselişi’nde element ejderlerinin kadim büyüleri, oyun alanını değiştirerek Sihirdar Vadisi’ne hayat verecek. Üçüncü ejder ortaya çıkmadan önce Vadi’yi bambaşka bir hale getirecek ve bu olaydan sonra oyun boyunca sadece onun elementi ortaya çıkacak.

Alev Vadisi

lol alev ejderi özellikleri
via Riot

Alev Ejderi, Vadi’yi parçalayarak güçlendirme kamplarından geçen yeni yollar ortaya çıkarır ve kampların çalılarını yakıp küle çevirir. Ayrıca ejder çukuru Alev Ejderi’nin eriyen bölgesi haline gelir ve çukurun ağzındaki duvarlar çöker. Açılan yeni yollar rakiplerinizin etrafını sarma veya beklenmedik kaçışlar yapma fırsatı verir.

Okyanus Vadisi

lol okyanus ejderi özellikleri

Okyanus Ejderi mevcut çalıların büyümesine, ejder çukurunun etrafında yeni çalıların çıkmasına ve çevrede su birikintileri oluşmasına sebep olarak Vadi’ye yeni bir hayat verir. Ayrıca ormanın dört çeyreğinde de Can Eriği bitkileri yeşerir. Ormanda gizlenme ve rakibine pusu kurma fırsatını kaçırma.

Bulut Vadisi

LoL bulut ejderi özellikleri

Bulut Ejderi’nin gücü ormanda ve ejder çukurunda hava akımı oluşturarak bölgede bulunan şampiyonların hızlanmasına yol açar. Yetenek atışlarından sıyrıl veya uzaktaki bir hedefi ele geçirmeye çalışan rakiplerinin üstüne hızlıca çullan.

Dağ Vadisi

lol dağ ejderi özellikleri

Dağ Ejderi, Vadi boyunca sismik sarsıntılara yol açar. Zeminden fırlayan kayalar yeni dar alanlar oluşturur ve pusu imkânı sunar. Bunlar özellikle de ejder çukurunda görülür. Dar alanlar, büyük alan etkili kombolar gerçekleştirmenizi ve Savaş Sisi’nde oluşan yeni enteresan bölgelere saklanmanızı mümkün kılar.

Elemental Ejder Özellikleri

Element ejderleri kesildiğinde hâlâ takımınıza farklı, kalıcı ve biriken güçlendirmeler sağlıyor; fakat bunlar artık biraz daha farklı çalışıyor.

Alevin Kudreti:Saldırı gücünüz ve yetenek gücünüz yüzdelik olarak artar.Okyanusun İradesi:Eksik canınız her saniye yüzdelik olarak yenilenir.
Bulutun Zarafeti:Ultinizin bekleme süresi azalır.Dağın Kudreti:Zırhınız ve büyü direnciniz yüzdelik olarak artar.

Bir takım, dördüncü element ejderini kestiğinde bir element güçlendirmesi yükü kazanmak yerine, baskın ejderden kuvvetli bir ejder ruhu ele geçirir. Ejder ruhlarını katledildikten sonra kaybetmezsiniz ve bunlar oyun sonuna kadar devam eder.

Alev Ejderi RuhuHer üç saniyede bir sonraki saldırınız veya hasar veren yeteneğiniz küçük bir alan etkili patlama oluşturarak ilave saldırı gücü, yetenek gücü ve ilave canla birlikte güçlenen değişken hasar verir.Okyanus Ejderi Ruhu:Herhangi bir şekilde hasar vermek 3 saniye boyunca can ve kaynaklarınızın büyük oranda yenilenmesini sağlar. Minyonlara hasar vermek daha az yenilenme sağlar.
Bulut Ejderi Ruhu:Normal saldırılarınızı veya yeteneklerinizi rakibe isabet ettirmek, temel yeteneklerinizin bekleme süresini azaltır.Dağ Ejderi Ruhu:5 saniye boyunca hasar almamak yok edilene kadar etkin olan bir kalkan kazandırır. Kalkan miktarı ilave saldırı gücü, yetenek gücü ve ilave canla birlikte artar.

Takımlardan biri ejder ruhunu ele geçirdiğinde, çukuru koruma sırası Kadim Ejderha‘ya geçer. Yani sadece bir takım ejder ruhuna sahip olabilir

Yan Koridor Girintileri ve Çalılar

HEDEF: Oyuncuların çevreden faydalanarak savaşları çevirmesine imkân vererek, yan koridorların daha fazla rakibi alt etme fırsatı sunmasını sağlamak.

Elemental Vadiler ve diğer ejder değişikliklerinin yanı sıra, Sihirdar Vadisi’ne de bazı yenilemeler getirdik. Üst ve alt koridorda birbirinin tamamen aynısı olan girintiler oluşturduk. Her iki girintinin de dış kenarlarında üçer çalı bulunuyor ve ortalarında şampiyonların izlerini kaybettirebileceği veya saklanabileceği boşluklar var.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz