LoL Smurf Ne Demek?

LoL Smurf Ne Demek?

LoL smurf ne demek birçok kişi tarafından merak ediliyor. Smurf kelimesi oyunda sık sık kullanılıyor ancak anlamını bilmeyen kişiler için kafa karışıklığına yol açıyor. Bu yazımızda League of Legends smurf ne demektir açıklayacağız.

LoL Smurf Ne Demek?

Smurf terimi sadece League of Legends oyununda kullanılmıyor. Genel olarak battle royale savaş oyunlarında kullanılan bir terimdir. Belli özelliklere sahip hesapları tarif etmek için kullanılır. “LoL smurf ne demek?” sorusuna cevap olarak üst seviye profesyonel bir oyuncunun sıfırdan hesap açarak alt seviyedeki oyuncularla oynaması denilebilir. LoL’de bulunan bu tarz oyunculara smurf oyuncu, hesaplarına ise smurf hesap denir.

Smurf, çizgi dizi olan Şirinler’in İngilizce adıdır. Oyunlarda kullanılan smurf de aslında buradan geliyor. Warcraft’taki iki oyuncu bu terimin yaratıcısıdır. Çok iyi oynamalarına rağmen diğer oyuncularla eğlenmek için kendilerine PapaSmurf (Şirin Baba) ve Smurfette (Şirine) isimli hesap açıp oyunu iyi oynayamayanları darmaduman etmişlerdir. Bunun üzerine bu tarz oyunculara smurf denmeye başlanmıştır.

LoL Smurf Hesap Neden Açılır?

LoL smurf ne demek açıkladığımıza göre smurf hesaplarının neden açıldığından bahsedelim. Smurf hesap artık yaygın bir şey haline geldiği için bazıları bundan faydalanmaya başladı bile. Artık oyuncuların smurf hesap açmak için belli başlı çıkarları bulunuyor. Smurf hesap açma nedenleri şu şekildedir:

 

  • Hesabı geliştirip internette satmak
  • Yeni çıkan şampiyonlar üzerinde uzmanlaşmak
  • Farklı hesapları boostlamak
  • Fraklı stratejiler deneyip çalışmak
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz