LoL Sunucu Durumu Sorgulama

LoL Sunucu Durumu Sorgulama

LoL sunucu durumu sorgulama, ‘LoL internet bağlantısı bulunamadı’ hatası ile karşılaşmamak için yapılır. Oyuncu, oyuna girmeden önce sunucu durum kontrolü yaparsa, bu hata ile karşılaşma riskini ortadan kaldırır. Oyun esnasında sıkıntı yaşanmaması için oyuncunun oyun öncesi kontrolleri eksiksiz yapası gerekir.

LoL Sunucu Durumu

LoL çevrim içi oynanan bir oyun olduğundan internet bağlantısının kesintisiz olması oyundaki en önemli noktadır. Oyuncunun internetini kontrol etmesi ve oyunda server sorgulama yapması kaliteli bir oyun deneyimi için önemlidir. 

Sunucu ile bağlantının kesilmesi oyuncunun LP kaybetmesine, çok fazla ping, paket kaybı ya da seğirme yaşamasına neden olur. Bu durumlarda oyuncu, oyundan atılabilir.

LoL Sunucu Durumu Sorgulama

Riot Games, server güncellemelerini yapmadan önce oyuncuları bu konuda bilgilendirir. Genellikle yeni yama eklenen güncellemelerde oyuncular ‘LoL internet bağlantısı bulunamadı’ hatasıyla karşılaşır.

Herhangi bir sıkıntıya sebebiyet vermemek için, oyuncunun Riot Games duyurularını takip etmesi, planlı bakım saat ve tarihlerini dikkate alması önerilir.

Oyuncular, genellikle planlı bakım yapılırken sunucu bağlantı problemi yaşarlar. Oyun esnasında böyle bir durum yaşamamak için öncesinde sunucu durumunu kontrol etmeleri gerekir. Eğer oyuncu;

  • LoL hesap aktarımı
  • LoL hediye gönderme
  • LoL mobil ödeme
  • LoL bakım bildirimi

gibi sorunlar yaşıyorsa sunucu sorgulama yapmalıdır. Sunucu sorgulamak için yapılacaklar ise şu şekildedir:

  • LoL Hizmet Durumu sayfasına gidilir.
  • Sunucu durumu sorgulanmak istenen server seçilir.

Açılan sayfa sunucu durumu hakkında oyuncuya bilgi verecektir. Sunucu kısmından PBE seçilmesi gerekir. Oyuncular, LoL sunucu durumu sorgulama yapmadan önce internet bağlantılarını kontrol etmelidir. 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz