LoL Support Neresi?

LoL Support Neresi?

İyi bir Support oyuncusu oyunu alıp götürebilir. LoL Support koridoruna oldukça önem veriliyor. 

Nitekim, her yıl 2 tane Support şampiyonu yaratılması bunun en belli başlı göstergelerinden yalnızca bir tanesi. 

Bugün, sadece LoL Support’un neresi olduğunu öğrenmekle kalmayıp, en iyi Support şampiyonları hakkında bilgi edineceksiniz. 

Kaybetmek üzere olduğunuz bir oyunu Support sayesinde nasıl kazanabileceğinizi öğreneceksiniz. 

LoL Support Neresi?

İlk etapta bu en temel soruya cevap vererek yola koyulalım. League Of Legends’te 3 farklı koridor ve 5 farklı mekan var. Bunlar sırasıyla; Top Lane, Mid Lane, ADC, Support ve Jungle.

  • Top Lane: Oyundaki en üst koridoru ifade etmek için kullanılan bir İngilizce kelimedir. Üst koridor demek istemeyen oyuncuların çoğunluğu “Top” diyerek hangi koridorda oynamak istediklerini belirtir.
  • Mid: Orta koridoru ifade etmek için kullanılır.
  • ADC: Alt koridordaki nişancı için genellikle ADC terimi kullanılır. İyi bir nişancı, uzun oyunda fark yaratır.
  • Support: Alt koridorda ADC’nin yardımcısı olarak oyuna başlayan Support, aslında sadece ADC’nin değil bütün takımın gerçek koruyucusu sayılır.
  • Jungle: Orman için bu terim kullanılır. Ormandaki yaratıklarla gelişen bu şampiyonlar, ani baskınlarla soğuk duş etkisi bırakır.

En İyi LoL Support Şampiyonları

League of Legends’te iyi bir Support oyuncusu olmak istiyorsanız bütün takıma karşı sorumlu olduğunuzu hiç unutmayın.

Aslında her oyuncu takıma karşı sorumludur, ancak sizin her hareketiniz takım arkadaşlarınızın gözüne batar. Sizin göreviniz bu takımı gerektiğinde korumak, gerektiğinde atağa çıkartmak ve takımı yönetmektir. Support oynarken kendinizi orkestra şefi gibi düşünebilirsiniz.

İşte, LoL’de oynayabileceğiniz en iyi Support şampiyonlarını sizin için listeledik;

  • Blitzcrank: Sarı robot Blitzcrank ile sadece rakip şampiyonu değil, dünyanın derdini de çekersiniz. En kritik anlarda, rakibin etkileyici bir oyuncusunu takım arkadaşlarınızın yanına çekerseniz, e bir de havaya atarsanız; demeyin şu işin keyfine! LoL’ü keyifli kılan en güzel anlardan…
  • Soraka: Elinde bir asa ile LoL haritasını narin narin dolaşan Soraka, takım savaşlarında toplu can yükseltmesi sayesinde bütün oyuncuların dikkatini çekiyor.
  • Thresh: İyi beslenmiş bir Thresh, ciddi manada oyunun akışını çevirebilir. Eğer rakip takım Thresh’i yasaklamamışsa, hızlı hızlı seçebilirsiniz. Çünkü Thresh’in modası hiçbir zaman eskimeyecek!
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz