LoL Ticket Nasıl Atılır? LoL Ticket Atma Nedir?

LoL Ticket Nasıl Atılır? LoL Ticket Atma Nedir?

LoL ticket atma ya da diğer ismiyle LoL bilet atma, oyun içinde bulunan report sisteminin yeterli olmadığı durumlarda ve nasıl çözüleceğini bilmediğiniz sorunlarda imdadınıza koşan bir yardım mekanizmasıdır. Attığınız ticket LoL Support ekibine iletilir ve muzdarip olduğunuz sorunun kısa bir zaman içerisinde çözülmesi beklenir. LoL ticket amacı her ne kadar oyun içi veya oyun dışı sorunları çözmek gibi görünse de isteklerinizi, arzularınızı veya önerilerinizi de ticket atarak dile getirebilirsiniz. Oyunda yaşanan teknik arızalar da kimi zaman LoL bilet atma metoduyla çözülebilmektedir.

  • Daha fazla oku : LoL Meta Şampiyonları, Tier list
  • Daha fazla oku : LoL Yama Notları
  • Daha fazla oku : LoL Mobile Ne zaman Çıkıyor ? LoL Wild Rift Ne zaman Çıkıyor?

Ticket Atmak Ne İşe Yarar?

Ticket atmak, oyunda karşılaştığınız her türlü problemi, League of Legends oyununun yapımcısı olan Riot firmasına ve dolayısıyla profesyonel çözüm ekiplerine iletmenin en basit yöntemidir. Hesabınız çalındıysa, hesabınızın giriş bilgilerini unuttuysanız, oyun içerisinde hatalar veya buglar tespit ettiyseniz, herhangi bir şampiyonun veya eşyanın özelliklerinde sıkıntı yaşandığını düşünüyorsanız LoL ticket atma aracılığıyla destek ekibine ulaşabilirsiniz.

Riot Destek Ekibine Ticket Atmak

Eğer sizi aşan bir sorunla karşılaştığınızı düşünüyorsanız, https://support.riotgames.com/hc/tr bağlantısına tıklayarak Riot Games’in oyunculara destek verme amacıyla kurmuş olduğu siteyi ziyaret edebilirsiniz. İlk aşamada hangi oyunla alakalı destek talep ettiğiniz sorulacaktır, burada LoL’ü işaretleyin.

lol ticket atma

Lol’ü seçtikten sonra açılan sayfada, her türlü tilt olma durumunu ve her türlü teknik sorunu çekinmeden iletebilmeniz için yerleştirilmiş, üzerinde “Bilet Gönder” yazan kırmızı renkli bir butonla karşılaşacaksınız.

lol bilet gönder

Butona tıkladıktan sonra açılan pencerede hangi konuyla ilgili yardıma ihtiyacın olduğunu seçip, League of Legends hesabınızla oturum açtıktan sonra sorununuzu anlaşılır bir dille yazıya dökebilir, dilerseniz sorununuzla alakalı ekran görüntüsü gibi kanıtlar sunabilirsiniz.

LoL Ticket Atma İşleminden Sonra Sabırlı Olun!

Sorununuzu ifade ettiğiniz bileti gönderdikten sonra yapmanız gereken tek şey beklemek. Sorununuza cevap gelmeden yeni bir bilet gönderirseniz çözüm talebinizin bekleme sırasının en arkasına düşeceğini, yani size verilecek olan cevabın ileri bir tarihe erteleneceğini unutmayın. LoL ticket atma yöntemini kullanarak hesabınızı kurtarabilir, uzaklaşma durumunuzla ilgili bilgiler alabilir veya mağaza ödemelerinizle ilgili hataları çözebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz