LoL Win Trade Nedir?

LoL Win Trade Nedir?

LoL win trade, oyunda sık sık duyacağınız ifadelerden birisidir. Bazen win trade yerine wt kısaltması da kullanılır. Herkesin çok sık kullandığı bu kelimeyi bilmemeniz oyunda eksiklik hissetmenize sebep olacaktır. Takımınızdan veya rakip birinin ne dediğini anlamamak aklınızda soru işaretleri yaratacaktır.

LoL Win Trade Nedir?

LoL win trade, planlı olarak karşı takımın kazanması için onları beslemeye yönelik yapılan eylemlere verilen isimdir. Bir taraf kasıtlı olarak kaybetmeyi kabul eder böylece diğer tarafın rankı yükseltilir. Win trade stratejileri genellikle yüksek ranklarda yapılır.

LoL çok rekabetçi bir oyunken yüksek ranklarda rekabetin dozu hat safhalardadır. Oyuncular sezonu birinci bitirebilmek için sürekli olarak maç yaparlar ve ilginç stratejiler geliştirmeye çalışırlar.  LoL win trade de böyle çıkmış stratejilerden birisidir. Eğer birileri sezon birincisi olamayacağından eminse sevmediği birinin birinci olmasını önlemek için diğer rakiplerini maçlarda besleyerek rank yükseltmelerine yardımcı olabilir.

Zaten yüksek ranklarda az oyuncu bulunmaktadır ve bu ranktakiler genellikle belli başlı kişilerdir. Oyuncuların bir kısmı Discord, Twitch, Instagram gibi yerlerden tanışarak arkadaş olmaktadır. Hal böyle olunca oyun rekabetinin üstüne kişisel dostluklar da eklenmektedir. Yüksek ranklarda az oyuncu olunca da iki arkadaşın maçta karşı karşıya gelmesi çok olasıdır.

Çok etik bir yöntem olmasa da uygulanması popüler olan yöntemlerden birisidir. Eğer sizin de wt atabileceğiniz arkadaşlarınız varsa rank kasabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz