LoL Yeniden Bağlan Hatası Çözüm

LoL Yeniden Bağlan Hatası Çözüm

LoL yeniden bağlan hatası çözümü yapılamadığı sürece oyunculara sinir krizi geçirten oldukça sinir bozucu bir hatadır. Tam maça girmek için hazırlanmış olan oyuncular, ekranda gördükleri yeniden bağlan yazısı ile çaresiz bir şekilde oyundan mahrum kalırlar. E-sporun en önemli oyunlarından birisi olan League of Legends’de böyle bir durumdan dolayı ceza yemek de ayrıyeten can sıkıcı oluyor.

Uzun süre oyuna giremeyen oyuncular, gelişimleri adına büyük darbeler almış oluyorlar ve aksilikler zinciri böylece devam ediyor. Tüm bunların başlangıç noktası bahsettiğimiz gibi yeniden bağlan hatasıdır. LoL yeniden bağlan hatsı çözümü nasıl yapılır detaylı bir şekilde açıklayacağız.

LoL Yeniden Bağlan Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Yeniden bağlan hatası alıyorsanız kendinizi çaresiz hissetmeyin. Hatanın çözülebilmesi için yapılabilecek birkaç yöntem bulunuyor. Bu yöntemleri sırasıyla uyguladığınız takdirde oyun çok büyük ihtimalle çözülüyor. LoL yeniden bağlan hatası çözümü şu şekilde yapılır:

  • İstemciyi açıp sağ üst köşede yer alan dişli çarka tıklayın.
  • Ardından “Tam onarım başlat” butonuna tıklayın.
  • Böylece oyundaki eksik ve bozuk dosyalar onarılmaya başlayacaktır. Eğer birden fazla dosyada sorun varsa onarım işlemi biraz uzun sürebilir. Bilgisayarınızı kapatmadan beklemeniz gerekir.

Oyun dosyalarını onarmak sorunu çözmediyse uygulamanız gereken ikinci bir çözüm yöntemi vardır. Alternatif çözüm şöyledir:

  • Oyunun kurulu olduğu klasörü bulup sağ tıklayın.
  • Açılan menüden “Uyumluluk” ifadesine tıklayıp uyumluluk modunu aktif edin.
  • Son olarak kullandığınız Windows sürümünü seçin.

Bu işlemi yaptığınızda oyun dosyaları işletim sistemiyle uyumlu bir şekilde çalışmaya başlayacaktır. Eğer hata uyumluluktan dolayı oluştuysa oyunu kapatıp yeniden açtığınızda hatanın gittiğini görürsünüz.

Sorunlar oyundan kaynaklı değilse sıradaki adım internet bağlantınızı kontrol etmektir. İnternet bağlantınızın sorunsuz olduğundan emin olmalısınız. Eğer kesinti veya kopma varsa oyun sunucularına ulaşılamadığından LoL yeniden bağlan hatası açığa çıkabilir. DNS ayarlarını değiştirmek sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. DNS ayarları şu şekilde değiştirilir:

  • Denetim Masasını açın.
  • Ağ ve İnterneti takip edip Ağ Paylaşım Merkezine girin.
  • DNS ayarlarınızı 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak değiştirin.

DNS ayarlarını değiştirdikten sonra hala sorun devam ederse güvenli bir internet ağında değilsiniz demektir. Bu nedenle Wi-Fi yerine kablolu bağlantıya geçebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz