Lol Yetenek Hızı Nedir?

Lol Yetenek Hızı Nedir?

LoL yeni güncelleme ile birlikte yetenek hızı özelliğini tanımladı. LoL yetenek hızının yeni özellikleri ile birlikte oyunculara hem yetenek hem de hız alanında daha akıcı bir oyun deneyimi sunması bekleniyor.

LoL Yetenek Hızı Nerelerde Kullanılır?

Yetenek hızı ilk güncellendiğinde dilediğiniz yeteneğinizi geliştirebildiğiniz gibi hiç beklemeden tekrar tekrar kullanabiliyordunuz. Ancak yeni güncelleme ile dengeli bir güç kullanımı getirildi.

Özellikle takım savaşlarında yeteneklerin kullanımı çok önemli ve riskli olabilir. Bir yeteneğin dolma süresi ne kadar uzunsa savaşa dahil olmanız da bir o kadar geç olacaktır. LoL yetenek hızı ise bu durumlarda bize avantaj kazandırıyor böylelikle takım savaşlarını rahatlıkla kazabiliyoruz. 

Yetenek hızının oranına göre gücünüz de doğrusal artacak. Daha fazla yetenek kullanmış olmayacaksınız ancak zırh, büyü ve saldırı hızı gibi özelliklerin daha çabuk güçlenmesini sağlamış olacaksınız.

LoL Yetenek Hızı İçin Üst Bir Sınır Var Mı? 

LoL geliştiricileri bu bekleme süresi azaldıkça katlanarak güçlenme yeteneğinin sınırlandırılması gerektiğini düşündüler ve %40’lık bir sınır koydular. Yeni lineer güç modeli ile bu kısıtlamaya da gerek kalmadı. 

Lineer güç modeli, daha sık yetenek kullanabilmek için diğer özelliklerden fedakarlık ederek yeni eşya dizilimlerinin de yolu açılmış oluyor. Herkes eşit güce ve yönetime sahip olurken güncel metaları takip eden ve karakterine gerekli özellikleri ekleyen oyuncular bir adım önde oluyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz