Metin2 Bakım Günleri Ne Zaman?

Metin2 Bakım Günleri Ne Zaman?

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Metin2

Metin2 bakım günleri sürekli olarak güncelleniyor. Dünyanın ilk MMORPG oyunu olma özelliği taşıyan Metin2, düzenli bir şekilde mekanik denetimden geçiyor. Pek çok MMORPG oyunun atası olarak gösterilen Metin2’nin bakım günlerini sizler için araştırdık.

Bakım işlemleri her sunucu için farklı tarihlerde olabilir. İşte karşınızda, Metin2 bakım günleri listesi…

Metin2 Bakım Günleri Ne Zaman?

Metin2 oyuncuları için bakım günleri en katlanılması zor günlerden oluyor. Genellikle 4 saat süren bu işlem sırasında hiçbir oyuncu oyuna erişemiyor.

Metin2 Türkiye sunucusundaki bakım günleri takvimi şu şekilde;

  • Her hafta çarşamba ve cuma günleri bakım yapılır.
  • Bu bakımlar minimum 2 ila 4 saat aralığındadır.
  • Bakım saatleri 10:00 ile 13:00 arasındadır.
  • Bakım işlemlerinin ardından küçük bir güncelleme paketi gelebilir. Eğer, kapsamlı bir güncelleme yayınlanacaksa bu bakım işlemleri bazen 6 – 7 saati aşabilir.

Metin2 Bakım Günleri Neden Yapılıyor?

Yaklaşık 10 farklı sunucuya sahip Metin2’nin birçok ülkede genel merkezi bulunuyor. Bu merkezlerden birisi de Türkiye’de. Bu tip oyunları ve Metin2’yi sürekli güncel tutabilmek için daimi olarak bakıma almak gerekiyor.

Çok sayıda oyuncuya sahip Metin2’de altyapı arızaları yaşanmaması için bakım günleri yapılmasına dair bir ihtiyaç doğuyor. 

Ayrıca, o hafta yayınlanması gereken etkinlikler de bu bakım günleri aracılığıyla yayına alınıyor. 

Örneğin, cuma günü atlı bir etkinlik olabilir. Bu etkinlik, çarşamba günü yapılan bakımla birlikte yayına alınır ve bir sonraki bakım sırasında yayından kaldırılır. 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz