Metin2 Balık Tutma Taktiği

Metin2 Balık Tutma Taktiği

Jabrayilov
26-03-2021 - Oyun - Metin2

Metin 2’de balık tutabileceğinizi birçoğunuz biliyorsunuzdur. Metin2 balık tutma taktiği zor değildir. Kolayca balık tutmayı öğrenebilirsiniz. İhtiyaç duyacağınız tek şey sabırdır. Gerçek hayatta olduğu gibi oyunda da oltayı attığınız anda balık gelmez. Balık tutmak için belirli bir süre beklemeniz gerekir.

Tuttuğunuz balıklar HP, SP, güç gibi şeyler kazanmanızı sağlar. Bunun için balıkları ızgara yapıp yemelisiniz. Balıkları ızgara yapabilmek için 20.000 yang ödeyerek kamp ateşi kullanabilirsiniz.

Metin2 Balık Tutma Taktiği

Balık tutabilmek için bir oltaya sahip olmanız gerekir. Olta alabilmek içinse en az 30 level olmanız gerekir. 30 level olduktan sonra marketten seçtiğiniz oltayı alabilirsiniz. Oltayı aldıktan sonra işiniz oldukça basittir. Metin2 balık tutma taktiği şöyledir:

 

  • Balık tutmaya başlamak için oltanıza yem takmalısınız. Mouse ile yemin üzerine gelip sağa tıkladığınızda yem oltaya geçer.
  • Sonra ‘boşluk (space)’ tuşuna basarak oltanızı suya atın.
  • Belirli bir süre balık işareti gelmesini bekleyin. Balık işareti oltaya bir balık takıldığınız ifade eder.
  • Balık işaretini gördüğünüzde yine boşluk tuşuna basarak oltayı çıkartın.

Balık tutmak işte bu kadar basittir. Yalnızca dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta vardır. Balığın kaçma ihtimalini göz önünde bulundurarak oltayı çektiğiniz anı iyi planlamalısınız. Balık simgesi göründükten sonra uzun süre beklememelisiniz veya aceleyle oltayı çekmemelisiniz. 2 veya 3 saniye bekleyip oltayı çıkarmanız en iyisi olur. Balıkların bir anda oltaya takılacağını düşünmeyin, en az 1 veya 2 dakika sürecektir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz