Metin2 Lonca Simgesi Yapma

Metin2 Lonca Simgesi Yapma

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Metin2

Metin2 lonca simgesi yapma, lonca sahipleri tarafından çok merak ediliyor. Herkes loncasının kendine ait bir simgesi olsun istiyor. Logo olarak da adlandırılan bu simgeler için pek çok farklı görsel kullanılabiliyor.

Bu yazımızda lonca simgesinin nasıl yapıldığını ve  nasıl yükleneceğini açıklayacağız.

Metin2 Lonca Simgesi Yapma

Metin2 lonca simgesinin kendine göre bazı kuralları vardır. Lonca simgesi yükleyebilmek için loncanın en az 3. seviye olması gerekir. Aksi hallerde lonca simgesi yapılsa bile oyuna yüklenemez.

Simge, boyut olarak 16×12 pikseli geçmemelidir. Bunun üzerindeki simgeler sığmadıkları için yüklenemez. Lonca simgesi sanıldığı gibi oyun içerisinde yapılmaz. Photoshop ve benzeri programlar yardımıyla önceden hazırlanır.

Bahsettiğimiz koşulları sağlayan bir simgeniz varsa aşağıdaki adımları takip ederek yükleyebilirsiniz:

 

  • Bilgisayarınızdan Metin2 dosyalarının bulunduğu klasörü açın.
  • Metin2 klasörü içerisindeki “upload” dosyasına gidin. Dosyayı bulamıyorsanız “C:\Program Files\Metin2\upload” yolunu aratabilirsiniz.
  • Dosyayı bulup açtıktan sonra lonca simgesini buraya ekleyin.
  • Ardından oyuna giriş yaparak lonca imzasına gelin. Buradan lonca simgesini değiştirin.

Metin2 Lonca Simgesi Yapma Programı

Lonca simgesi yapmak için istenilen program kullanılabilir. Profesyonel tasarım programı kullanmak istemeyenler veya kullanmayı bilmeyenler Power Point’te bile simge tasarlayabilir.

İnternette online olarak tasarım yapılabilen çeşitli platformlar bulunuyor. İsteyen oyuncular bu platformları da kullanabilir. Simgesi 16×12 pikselden büyük olan kişiler, görsel boyutu küçültme programlarından yardım alabilir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz