Metin2 Sunucuya Bağlanırken Hata Çözümü

Metin2 Sunucuya Bağlanırken Hata Çözümü

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Metin2

Metin2 sunucuya bağlanırken hata çözümü, oyunda en sık yaşanan hata olan sunucuya bağlanırken hatayı ortadan kaldırmak içindir. Oyunda bu hata birçok oyuncunun karşısına sürekli olarak çıkar.

Hata en fazla İnternet hızınızda aşırı derecede bir yavaşlama oluştuysa ping yükselmesinden dolayı görülüyor. Bunun dışında Metin2’nin kendisinden, DNS’den dolayı da oluşabiliyor.

Metin2 Sunucuya Bağlanırken Hata Çözümü

Sunucuya bağlanırken hata birçok durumdan dolayı ortaya çıkabildiği için sorunun kesin bir çözümü yoktur. Ancak hata mesajını gördüğünüz anda bahsedeceğimiz çözüm yöntemlerini uygularsanız, hatayı almaktan kurtulabilirsiniz. Metin2 sunucuya bağlanırken hata çözümü şu şekildedir:

İnternet Hızınızı Kontrol Edin

  • Modeminizi kapatıp tekrar açın. Birkaç dakika bekledikten sonra oyuna girin. 
  • Wi-Fi ağına bağlı birden fazla cihaz varsa diğer cihazların bağlantısınız kesin; oyuna girdiğiniz bilgisayarı, Wi-Fi ağını kullanan tek cihaz haline getirin.

DNS Adresinizi Düzenleyin

  • Öncelikle denetim masasını açın ve ‘ağ durumu ve görevleri görüntüle’ ifadesine tıklayın.
  • Var olan internet bağlantısına tıklayıp özellikleri açın.
  • TCP/IPv4’ü seçin ve ‘özellikler’ butonuna tıklayın.
  • Yerel bir DNS adresi girin.

Yetkililere Bildirin

Hata Metin2 sunucularından kaynaklı olabilir. Eğer öyleyse sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Sorunun çözülmesi için yetkililere bildirmeniz gerekir. Bunun için destek ekibine bilet atmanız gerekir. Bilet atmak için buraya tıklayarak oyun desteği sayfasına gidin. Hesap bilgilerinizle oturum açarak sorunu yazılı olarak bildirin.

 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz