Minecraft At Evcilleştirme

Minecraft At Evcilleştirme

admin
25-04-2021 - Oyun - Minecraft

Minecraft at evcilleştirme, oyunda bulunan atları vahşi modundan çıkarmak için kullanılan bir yöntemdir. At oyundaki önemli hayvanlardan birisidir. Binek olarak size çok büyük bir hız katacaktır. Ayrıca çiftliğinize hoş bir görünüm katacaktır. Görevleri tamamlarken de atların size büyük yardımı dokunacaktır.

Minecraft At Evcilleştirme Nasıl Yapılır?

Evcilleştirme işlemine başlamadan önce 40 tane elma toplamanız gerekir. Elmaları bir ağaçtan veya köylülerden temin edebilirsiniz. Elmaları temin ettikten sonra Minecraft at evcilleştirme şu şekilde yapılır:

  • Elinize elma alıp ata doğru ilerleyin.
  • Elmayı yiyip şahlanıp kişneye kadar ata sağ tık yapın.
  • Elinizdeki tüm elmaları ata verin. Elinizde herhangi bir ürün varsa ata binemezsiniz. Elinizi boşalttıktan sonra ata binmeye çalışın.
  • Kırmızı kalp işareti çıkana kadar atın üzerinde bekleyin. Kırmızı kalp evcilleşmenin simgesidir. Eğer kalp çıkmadan atın üzerinden inerseniz ilk adımdan tekrar beklemeniz gerekir.
  • Kalp çıktıktan sonra shift tuşuna basarak attan inebilirsiniz.

Bir atı evcilleştirdikten sonra onun için inşa ettiğiniz barınma alanına götürün. Evcilleştirme yapmadan önce at için bir alan inşa etmenizi tavsiye ederiz. Çit veya blok kullanarak bu işi halledebilirsiniz.

Eğer taylarınız olsun isterseniz bir at daha evcilleştirip ilk atın yanına getirmelisiniz. İki at çiftleştikten sonra bir at doğacaktır. Yeni doğan tay evcil doğmaz. Onu da Minecraft evcilleştirme yöntemi kullanarak vahşi modundan çıkarmanız gerekir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz