Minecraft Dürbün Yapımı

Minecraft Dürbün Yapımı

Jabrayilov

Minecraft dürbün yapımı, oyunun 20w45a güncellemesiyle dürbün ögesi eklendikten sonra oyuncuların çokça merak ettiği konulardan birisidir. Dürbün sayesinde uzaklarda neler olduğu çok rahat bir şekilde görülmektedir. Özellikle yüksek bir tepeye çıkılıp dürbünle bakıldığında her taraf rahatlıkla izlenebilmektedir.

Dürbün kullanmanın birçok faydası vardır. Tehlikleri ve fırsatları önceden görebilme şansı verir. Bu da oyunda daha uzun süre hayatta kalmayı sağlar. Bu yazımızda Minecraft dürbün nasıl yapılır açıklayacağız.

Minecraft Dürbün Yapımı

Oyunda dürbün yapmak çok basittir. Önemli olan şey gerekli malzemelere sahip olmaktır. Malzemeler olduğu sürece saniyeler içerisinde bir tane dürbün üretilebilir. Gerekli olan malzemelerin listesi şu şekildedir:

  • 2 adet bakır külçe
  • 1 adet ametist parçası

Malzemeleri temin etmek için biraz madencilikle uğraşmanız gerekir. Madencilikte iyi değilseniz köylülerden de bunları bulabilirsiniz. Her şeyi temin ettikten sonra yapım aşamasına geçebilirsiniz. Minecraft dürbün yapımı şu şekildedir.

  • Öncelikle 3x3’lük çalışma masasını açın.
  • Ardından masanın 2. sütunun 1. Satırına ametist parçasını koyun.
  • Ametist parçasının hemen altına iki adet bakır külçeyi yerleştirin. Böylece çalışma masasının ortadaki sütunu tamamen dolmuş olacaktır.

Böylece 1 adet dürbün sağ taraftaki küçük kutuda görünecektir. Onu kutudan alıp kullanmak üzere envanterinize koyabilirsiniz. F1 tuşu ve mouse yardımıyla dürbünü kontrol edebilirsiniz. Artık etraftaki hayvanları kolayca bulup avlarsınız. Herhangi bir terslik hissettiğinizde etrafı kontrol edebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz