Minecraft Efsanesine Microsoft Yorumu: Minecraft Dungeons

Minecraft Efsanesine Microsoft Yorumu: Minecraft Dungeons

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Minecraft

Minecraft’ın huzurlu mu huzurlu, mutlu mu mutlu dünyasını özlediniz mi? Uzun uzun ağaç kesmeyeli, tam da ihtiyacınız olan eşyayı kaybetmeyeli, dünyanın bittiği yere kadar saatlerce maden kazmayalı kaç zaman oldu? Oyun tutkunlarının yaratıcılıklarını zorlayan ve keyifli atmosferiyle adeta pozitif enerji kaynağı olan Minecraft’ı özleyenlerdenseniz 2020 yılı sizin yılınız olacak demektir! Çünkü 2020 yılında çıkacak oyunlar arasında Minecraft Dungeons da bulunuyor. Bildiğiniz gibi Minecraft teknoloji devi Microsoft tarafından satın alınmıştı. Son dönemde, Xbox One Pass ve Age of Empires 2 Definetive Edition gibi oyun dünyasında ses getiren projelere imza atan Microsoft, Minecraft evrenini de yeniden yorumlamaya koyuldu.  

Minecraft Dungeons Ne Zaman Çıkacak?

Minecraft Dungeons Ne zaman Çıkacak

Birbirinden kıymetli madenlerin, birbirinden gizemli büyülü eşyaların ve piksel piksel grafiklerin yaşattığı nostalji hissiyatını özlediniz mi? Eğer cevabınız evet ise Minecraft Dungeons oyunu sayesinde Minecraft evreniyle hasret giderebilirsiniz! 2020 yılının bahar aylarında çıkması beklenen oyunu; PC, PS 4, Xbox One ve Nintendo Switch platformlarında oynayabileceğiz. Microsoft imzalı oyunun, piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren Xbox Game Pass kütüphanesinde de boy göstermesi bekleniyor.

Minecraft Dungeons Multiplayer Olacak  

Normal Minecraft, 2009 yılında solo moduyla yayınlanmıştı. Oyunun oyun piyasasını domine etmesi ve milyonlarca oyuncuya ulaşmasıyla birlikte çeşitli çoklu oyuncu modları geliştirilmişti. Minecraft Dungeons ise kendiliğinden multiplayer özelliğine sahip olacak. Minecraft’ın yeni oyununda; dört kişilik ekipler halinde, çılgın mağaralarda, daha önce hiç karşılaşmadığımız tehlikeli yaratıklarla savaşacak ve hayatta kalma mücadelesi vereceğiz. Hayatta kalma-sandbox türünün efsane örneği Minecraft, ilk yapımcısı olan Mojang tarafından, Microsoft bünyesinde geliştiriliyor.

Zindanda Avlanmanın Keyfi Başkadır

Minecraft Dungeons Türkçe Altyazılı Sinematiği

Yapımcının açıklamalarına göre, Minecraft Dungeons oyununda tek başımıza veya en fazla 4 kişiden oluşturabileceğimiz ekiplerle zindanlara yolculuk yapacak ve amansız rakiplerle savaşacağız. Masum köylüleri kurtarmak ve zalim Arch-Illager’ı mağlup etmek için hazinelerden, silahlardan ve özel güçlerimizden yardım alacağız. Minecraft Dungeons sistem gereksinimleri oyun bilgisayarlarınızın rahatlıkla çalıştırabileceği seviyede tutulmuş. Minecraft Dungeons fiyatı ise 20 dolar olarak belirlendi, şimdilik Türk Lirası cinsinden bir fiyat bilgisine sahip değiliz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz