Minecraft Envanter Koruma Kodu Nedir?

Minecraft Envanter Koruma Kodu Nedir?

admin
07-04-2021 - Oyun - Minecraft

Minecraft envanter koruma kodu, öldükten sonra eşyaların kaybolmaması için kullanılan koddur. Survival modunda canınız bitip öldüğünüzde sahip olduğunuz tüm eşyalar gider. Eğer öldüğünüzde eşyalarınızın gitmesini istemiyorsanız envanter koruma kodunu kullanmalısınız.

Envanter koruma kodu, ölünce eşya gitmeme kodu olarak da bilinir. Bu kod kullanıldığında tekrar dirildiğiniz zaman eşyalarınız aynen gelir. Bu yazımızda envanter kodunu ve kodu nasıl kullanacağınızı sizlerle paylaşacağız.

Minecraft Envanter Koruma Kodu Nedir?

Minecraft’da 3 farklı oyun modu bulunuyor. Bu modlar; creative (yaratıcı), hardcore (zorlu hayat), survival (hayatta kalma) modudur. Survival modunda çeşitli nedenlerden dolayı hayatta kalamazsanız tüm oyun boyunca topladığınız eşyalarınız gidebilir. Oyun boyunca çaba harcayıp elde ettiğiniz eşyalarınızı kaybetmek istemiyorsanız envanter koruma kodu kullanabilirsiniz.

Minecraft envanter koruma kodu “/keepitems” olarak yazılır. Kodu kullanmak için takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Oyunu açın ve ana ekranda bekleyin.
  • Ana ekranda “T” tuşuna basın.
  • Açılan pencereye “/gamemod 1” yazın ve onaylayın.
  • Ardından bir oyun açın.
  • Oyun esnasında konsolu açın.
  • Son olarak konsola “/keepitems” yazın.

Yukarıdaki adımları tamamladığınızda ölseniz bile oyuna tekrar başladığınızda eşyalarınız yanınızda olur. Böylece öldüğünüzde hiçbir şey için sıfırdan uğraşmamış olursunuz. Geçen oyunlarda topladığınız eşyalarla her seferinde daha da ilerleyebilirsiniz.

Oyuna her yeni girdiğinizde bu kodu yenilemenizde fayda vardır. Eğer yenilemezseniz hile etkisini kaybedecektir. Böylece oyuna eşyalarla başlamayı beklerken bomboş başlayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz